Back to top

Nová študentská primátorka prevzala menovanie

Publikované: 29. november 2019 - 10:17
Primátor nášho mesta Dr. Zoltán Hájos dnes ráno prijal vo svojom úrade čerstvo zvolenú študentskú primátorku Dunajskej Stredy, Bianku Bokros, študentku druhého ročníka dunajskostredského Súkromného gymnázia s vyučovacím jazykom maďarským.
Nová študentská primátorka prevzala menovanie

Zoltán Hájos v príjemnom rozhovore gratuloval mladej ambicióznej dáme k vymenovaniu, zaujímal sa o jej plány, ciele, možnosti ich uskutočnenia. Dotkli sa viacerých dôležitých oblastí, okrem iného organizácie mestského študentského plesu, ale aj možností mladých zapojiť sa do ochrany životného prostredia, čo bola nosná časť „kampane” Bianky Bokros. Zoltánovi Hájosovi predostrela aj jeden konkrétny príklad.  

 „Jeden príklad: už roky nosím do školy svoju desiatu v sáčku z prírodného materiálu, aj som tým vzbudila záujem svojich spolužiakov – maličkosť, ale aj tá pomôže životnému prostrediu” - povedala.

Na otázku, aké sú jej plány na začiatok, odpovedala: „Budem mať veľa pomocníkov. Už po voľbe ma mnohí vyhľadali a pýtali sa, v čom mi môžu byť  nápomocní. Aj z iných škôl. Veľmi dobre mi to padlo – vypočuť si ich nápady, plány“ - povedala Bianka a dodala, že aj v plánoch ďalších kandidátov na tento post je viac takých, ktoré by bolo hodné uskutočniť, ako napríklad aktívnejšia práca so zdravotne postihnutými.

Po ukončení rozhovoru Dr. Zoltán Hájos oficiálne odovzdal Bianke Bokros menovanie na post študentského primátora.

Toto ste už čítali?

Cookies