Back to top

Nových dvadsať darcov krvi

Publikované: 20. február 2019 - 15:07
Toho roku sa konal už 14. ročník Valentínskej kvapky krvi v ZOC MAX.
Nových dvadsať darcov krvi

Ako nám uviedla manažérka OC MAX, Ferenci Ildikó, darcov čakali od pol ôsmej rána, aby sa registrovali a vyplnili formuláre, o ôsmej ich už vítali zamestnanci z novozámockej Národnej transfúznej stanice. Podujatie prebiehali bezproblémovo, k čomu prispeli aj dobrovoľníci z dunajskostredského Červeného kríža.

Popoludní, po poslednom odbere, Nagy Dagmar, vedúca SČK v Dunajskej Strede s radosťou informovala náš portál o úspechu. Prihlásilo sa 97 darcov, čo je samé osebe dobrým výsledkom, väčšina z nich však aj mohla darovať krv. Traja z nich darovali krv po 10. raz, navrhnú ich na bronzovú Janského plaketu, jeden zas už po 20. raz, jeho navrhnú na zlatú Janského plaketu. Úspešná bola aj kampaň na oslovenie mládeže, v roku 2019 bolo dvadsať prvodarcov, teda viac ako v predchádzajúcich rokoch. Valentínska kvapka krvi v našom okrese pokračuje, 3. marca v Sape, 10. marca v Povode, okrem toho každý utorok a stredu možno darovať krv v dunajskostredskej nemocnici.

Jedna darkyňa uviedla s úsmevom na tvári, že kvôli dobrému pocitu z darovania krvi, dúfa, že bude môcť pokračovať v tejto obetavej činnosti.

Toto ste už čítali?

Cookies