Nachádzate sa tu

O cestu do Atén

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, júl 18 - 13:12 | Správy DAC
Do odvety 1. predkola Európskej ligy nastúpi DAC v neďalekom Krakove po domácej remíze 1:1. Stretnutie Cracovia-DAC začína vo štvrtok o 19.00 h.
O cestu do Atén

Čaká Atromitos

Kto by nechcel počas leta zavítať do Atén? Či už je to dovolenka, alebo pracovná cesta, grécka metropola láka. Pre futbalistov a fanúšikov DAC-u a Cracovie to platí dvojnásobne. Práve tamojší Atromitos totiž čaká na postupujúceho z tejto dvojice 1. predkola Európskej ligy.

Víťaz dvojzápasu DAC-Cracovia sa v 2. predkole môže už o týždeň vo štvrtok 25. júla tešiť na domáci zápas so 4. tímom uplynulej sezóny gréckej Superligy. Odvtedy 2. predkola sú na programe 1. augusta.

Šatkova rozlúčka

Dnešný duel bude posledným v drese DAC-u pre 23-ročného stopéra Ľubomíra Šatku. Ten prestupuje práve do Poľska, pokračovať bude vo farbách Lechu Poznaň. „Ako som už viackrát povedal, chcem sa lúčiť so skalpom Cracovie vo vrecku. Bol by to pre mňa krásny úvod poľského pôsobenia,“ hovorí reprezentačný obranca, ktorý opúšťa DAC po dva a pol roku.

Minulý týždeň, pri svojom poslednom zápase v MOL Aréne, bol Šatka kapitánom mužstva. Pásku po ňom preberá Zsolt Kalmár a maďarský reprezentant je takisto odhodlaný pobiť sa o postup cez Cracoviu. „Máme mladé mužstvo, v ktorom je však veľký potenciál. Pre mňa je veľkou poctou a zároveň výzvou, že môžem byť jeho kapitánom. V novej sezóne máme nemalé ciele a tým prvým je prejsť minimálne cez prvého súpera v Európskej lige,“ vyhlásil stredopoliar s číslom 13 na chrbte.

Mužstvo DAC-u priletelo do Krakova včera popoludní a večer absolvovalo oficiálny predzápasový program, vrátane tlačovej konferencie a tréningu na mieste dnešného súboja.

Doterajšia bilancia v európskych súťažiach (Európska liga, resp. jej predchodcovia - PVP/Pohár UEFA):

DAC: 15 5-2-8, skóre 22:26

Cracovia: 3  0-1-2, skóre 2:5

Pozorne si prečítajte najdôležitejšie informácie pre fanúšikov cestujúcich na odvetu 1. predkola Európskej ligy!

Rozhodcovia z Grécka

Grécka stopa vedie aj k rozhodcom zajtrajšieho duelu v Krakove. Hlavným je Athanasios Tzilos, 35-ročný rodák z Larisy, pre ktorého to bude druhý zápas na európskej pohárovej scéne. Na čiarach mu budú asistovať krajania Chasan Koula a Reinhart Buxbaoum, štvrtým rozhodcom je Agelos Evangelou. Delegátom stretnutia je Philip Woosnam z Walesu.

Odvetné stretnutie 1. predkola Európskej ligy MKS Cracovia - FC DAC 1904 začína zajtra o 19.00 hod. Sledovať ho môžete aj v priamom prenose na stanici RTVS 2.

Zdroj: fcdac.sk