Back to top

O pohotovostiach by mohol mimoriadne rokovať parlament

Publikované: 7. júl 2023 - 12:30
O skrátení ordinačných hodín v ambulantných pohotovostiach by sa mohlo rokovať na mimoriadnej schôdzi parlamentu. Avizoval to minister zdravotníctva Michal Palkovič po štvrtkovom rokovaní vlády. Návrh s danou zmenou chce riešiť v skrátenom legislatívnom konaní.
O pohotovostiach by mohol mimoriadne rokovať parlament

"V tomto momente ho budeme musieť najskôr pripraviť a bude musieť prejsť vládou. Keď prejde vládou, tak už vzhľadom na výzvy, ktoré od politikov prichádzajú, predpokladáme, že náš vládny návrh bude podporený," 

- skonštatoval.

Ministerstvo navrhovalo skrátiť ordinačné hodiny v ambulantných pohotovostiach z 22.00 h na 20.00 h. Chcelo, aby návrh v parlamente presadil niektorý z poslancov, no nenašiel medzi nimi podporu. V reakcii na to podali stovky pediatrov výpoveď z ambulantnej pohotovostnej služby.

Na riešenie situácie ambulantných pohotovostí a opätovné prehodnotenie návrhu na skrátenie ich ordinačných hodín vyzvala politikov tento týždeň aj Slovenská lekárska komora.

Rezort podľa vlastných slov na zlepšenie situácie realizuje aj iné kroky. Chce napríklad v troch fázach skonsolidovať sieť ambulantných pohotovostí.

ma7.sk/TASR

Toto ste už čítali?

Cookies