Back to top

O týždeň Pohoda Air-Show

Publikované: 17. júl 2020 - 10:53
Na budúci týždeň znova vzlietnu do vzduchu v Malom Blahove zázraky modelov
O týždeň Pohoda Air-Show

Budúci týždeň v sobotu, 25. júla od 9.00 hodiny ráno až do 17.00 hodiny členovia dunajskostredského modelárskeho klubu a ich hostia očakávajú milovníkov modelov lietadiel na letisku v Malom Blahove,  na svoj už pätnásty letecký deň, známy pod názvom Pohoda Air-Show.

Ako sme sa od vedúcich klubu  Károlya Szamaránszkeho a Miklósa Németha dozvedeli, tentoraz príde asi 15 súťažiacich so svojimi najkrajšími dielami, aby popri kráse modelov predviedli  záujemcom aj šikovnosť svojich „pilotov“. Ale keďže táto plánovaná akcia vlastne nie je súťažná, môžu stavitelia modelov počas prehliadky predstaviť viacero strojov, okúzliť návštevníkov letom bez časového obmedzenia. Na vyhradenom parkovisku budú mať návštevníci príležitosť aj zblízka stretnúť práve nelietajúce  stroje a ich tvorcov. Aby diváci dostali aj nejakú úlohu, na rozdaných letákoch môžu ohodnotiť najkrajšie modely.  

Kto má pocit, že od svojich povinností sa môže odtrhnúť iba na hodinku-dve, dávame na vedomie, že aj na takýto čas sa oplatí zavítať na letisko, keďže za hodinu môžu zhliadnuť exhibíciu  hoci aj 4-5 modelov.

-rovin-

Toto ste už čítali?