Nachádzate sa tu

Ocenenie Športovec roka

Toto ste už čítali?

Publikované: 2017, december 21 - 10:34 | Šport
18. decembra vedenie samosprávy odovzdalo ceny Športovec roka vynikajúcim športovcom z nášho mesta, akcia sa konala v kinosále Mestského kultúrneho strediska Csaplára Benedeka.
Ocenenie Športovec roka

Pre 5 kategórií  – jednotlivci, mládež do 15 rokov veku; jednotlivci, mládež medzi 15–20 rokov veku; jednotlivci, dospelí; družstvo a tréner – mohli podať svoje návrhy organizácie zapodievajúce sa športovou činnosťou, prípadne  ktorýkoľvek občan Dunajskej Stredy.

„Koncom roka sa obzrieme na posledné mesiace, hodnotíme, ktoré sú to úspechy, ktoré si pripisujeme” – uviedol primátor Hájos Zoltán vo svojom príhovore, dodal, že pre Dunajskú Stredu je to významný deň, kedy môže oceniť svojich športovcov.  

Podľa vedenia mesta sa všetci spolu môžeme tešiť z výkonov mladých športovcov, treba nám oceniť tvrdú prácu a odhodlanie, ktoré sú za tým, veď títo mladí nesedia za počítačom, ale sa rozhodli vyjsť von a športovať.

Hakszer Roland, predseda komisie pre šport uviedol, že môžeme byť právom hrdí na mnoho pekných výsledkov, ktoré v tomto roku naši športovci a oddiely dosiahli. „Naše mesto bolo hostiteľom niekoľkých akcií, ktoré zapojili mnohých do športového diania, či už ako športovca či fanúšika. To potvrdzuje, že športový život, záujem o šport z roka na rok narastá.  Nie je zanedbateľný ten fakt, že vynikajúci výsledok toho ktorého športovca môže byť pre mládež motivujúcim.  Uznanie a vďaka patrí aj trénerom, v neposlednom rade aj rodičom, ktorí svojou podporou a obetavou prácou prispeli k týmto úspechom” – povedal.

Potom sa odovzdávali samotné ocenenia. V roku  2017 sú nasledovné:

– kategória jednotlivec – mládež do 15 rokov veku:

– Vodnyánszki Renáta atletika,

– Bazsó Marek zápasenie,

– Csörgő László zápasenie,

– kategória jednotlivec – mládež medzi 15-20 rokov veku:

– Hakszer Balázs zápasenie,

–Gaál Attila ml. zápasenie,

– Kósa Tamás karate,

– kategória jednotlivec, dospelý:

– Csiba Tibor karate,

– Pikk Dezső plávanie,

– Nyári Richárd plávanie,

– kategória tréner:

– Gaál Attila zápasenie,

– Ráchela József šach,

 Csiba Tibor karate,

– kategória družstvo:

– Dunajskostredský šachový Klub,

– Sportfanatic Klub,

– MegySport Atlétikai Klub.

Ceny odovzdávali primátor Hájos Zoltán; predseda komisie pre šport, Hakszer Roland, členovia komisie Brunczvik Tünde, Kanovits György a Bachman László, tiež žiacka primátorka Hajas Viktória.

Na akcii, ktorej sa zúčastnili aj viceprimátori mesta, dr. Horváth Zoltán a A. Szabó László, tiež aj niekoľkí zamestnanci mestského úradu, vystúpili tanečníci R3D ONE Dance School, akrobat na bicykli Ján Kočiš.

Obrazová galéria z odovzdávania cien je tu.