Nachádzate sa tu

Ocenili najlepších športovcov a trénerov za minulý rok

Toto ste už čítali?

Dvíhali tony

Dvíhali tony

Ako sme sa dozvedeli od Andrása Márka, predsedu Strongman...

Publikované: 25. september 2020 - 12:11 | Šport
Pre pandémiu koronavírusu s meškaním a mimoriadne – bez obecenstva – odovzdávali 21. septembra ocenenia Športovec roka mesta Dunajská Streda najlepším športovcom a trénerom za rok 2019 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska Benedeka Csaplára.
Ocenili najlepších športovcov a trénerov za minulý rok

Nápad oceňovať pochádza od športovej komisie samosprávy, prisúdenou cenou chcú športovcov vyburcovať k ďalším športovým úspechom. Svojou činnosťou reprezentujú nielen seba, ale aj svoj klub a napomáhajú šíreniu dobrého mena mesta.

Podujatie otvoril primátor mesta Zoltán Hájos. Poukázal na to, že naši športovci a tréneri „sa museli v tomto roku vysporiadať s nevšednými výzvami. Dlho sa nemohli realizovať a organizovať žiadne športové podujatia“, uviedol.

„Nesmieme zabudnúť ani na to, že za tým-ktorým úspechom, športovým výsledkom je veľa odriekania, vytrvalého tréningu, sebazaprenia, zápasu. Aj preto našim športovcom, družstvám patrí naše uznanie”, povedal, zároveň poukázal na podporu športovcov zo strany dunajskostredských športových spolkov.

„Uznanie a vďaka patrí trénerom, bez ktorých by sa tieto výborné výsledky neboli zrodili, oni sú tí, ktorí z mladých vykrešú športovcov. Sú to oni, ktorí mladých nielen trénujú, ale aj vychovávajú“, uviedol. Dodal, že toto všetko drží na svojich pleciach silné rodinné, rodičovské zázemie, bez neho by sa talenty stratili.

Predseda komisie samosprávy pre mládež a šport Krisztián Nagy sa prihovoril v prvom rade športovcom, trénerom.

„Patrí vám vďaka za to, že z týždňa na týždeň šírite dobré meno mesta, veď nech kdekoľvek v Karpatskej kotline sa spomenie Dunajská Streda, všade vedia, kde toto mesto leží. A v tomto hrajú enormnú rolu športovci.“

S radosťou konštatoval, že sa podarilo udržať výšku sumy, ktorou samospráva podporuje šport, napriek tomu, že rok 2020 je mimoriadny.

Za rok 2019 sa mohli športovci a tréneri nominovať na ocenenie v piatich kategóriách: 1. mládež – jednotlivci do 15 rokov vrátane, 2. mládež – jednotlivci 15-20 rokov vrátane, 3. jednotlivci – dospelí, 4. družstvo a 5. tréner.

Zo strany mesta ocenenia odovzdávali primátor Zoltán Hájos, viceprimátor László A. Szabó a predseda komisie Krisztián Nagy.

Ocenení:

Najlepší tréner roku 2019

1. miesto: Gaál Attila, Dunajskostredský zápasnícky klub
2. miesto: Prikler Szilvia, HC DAC Dunajská Streda
3. miesto: Medgyes Renáta, MegyŠport

Okrem nich boli nominovaní: Csiba Tibor (IPPON karate klub), Rastislav Baňas (Športujsnami DS) a Klempa Lóránt (IPPON karate klub)

V kategórii do 15 rokov – individuálny šport

1. miesto: Hegedűs Réka, Dunajskostredský zápasnícky klub
2. miesto: Vodnyánszká Renáta, MegyŠport
3. miesto: Bazsó Marek, Dunajskostredský zápasnícky klub

Okrem nich boli nominovaní: Ela Plevíková (Športujsnami DS), Ádám Hodossy (Športujsnami DS) a Bíró Péter Bendegúz (Seishin karate klub)

Kategória 15-20 rokov, individuálny šport

1. miesto: Csörgő Tamás, Dunajskostredský zápasnícky klub
2. miesto: Kósa Tamás, DAC, športové gymnázium
3. miesto: Pollák Anna, Dunajskostredský zápasnícky klub

Kategória dospelí – individuálny šport

1. miesto: Hakszer Balázs, Dunajskostredský zápasnícky klub
2. miesto: Juhász Mária, Dunajskostredský zápasnícky klub
3. miesto: Nyáry Richárd, Spotfanatic

Okrem nich boli nominovaní: Kalmár Zsolt (FK DAC 1904) a Pék Ondrej (Sportfanatic)

Družstvá

1. miesto: FC DAC 1904, A-družstvo
2. miesto: Dunajskostredský zápasnícky klub
3. miesto: HC DAC Dunajská Streda

Okrem týchto  boli nominovaní: extraligové šachové družstvo Dunajská Streda,  Športujsnami DS a MegySport

Na podujatí, kde svojím náročným programom vystúpilo družstvo akrobatického rock'n'rollu Športujsnami, tanečníci Dorák Lara Jázmin a Dominik Šimovič, Seinshin karate klub, ako aj tanečná skupina MAXER GYM, sa ďalej zúčastnili prednostka mestského úradu Júlia Bubniak a vedúca odboru Tímea Molnár, ako aj poslanci György Bugár, Tünde Bruncvik a Sándor Dohorák.

(na, foto autor)