Back to top

Od nedele vstúpili do platnosti nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek v Trnavskom kraji

Publikované: 13. december 2021 - 8:36
Na území Trnavského kraja od nedele 12. decembra 2021 platia nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek. Ide o pravidelnú zmenu, ktorá sa týka aj železničnej dopravy na celom Slovensku.
Od nedele vstúpili do platnosti nové cestovné poriadky prímestských autobusových liniek v Trnavskom kraji

„Ide o pravidelnú zmenu, ktorá sa deje každý december. Vypočuli sme našich obyvateľov a množstvo z ich podnetov sme zapracovali do nových cestovných poriadkov. Zamerali sme sa na to, aby prímestské autobusy boli dostupnejšie a lepšie nadväzovali na ďalšie formy dopravy,“ skonštatoval sa trnavský župan Jozef Viskupič.

Obyvatelia kraja mali možnosť pripomienkovať aktuálne platné cestovné poriadky počas septembra. Župa následne podnety od obyvateľov spracovala, prerokovala so župnými zmluvnými dopravcami a časť z nich použila pri tvorbe nových cestovných poriadkov.

„Reflektovali sme aj na nový grafikon vlakov. Snažili sme sa  zosúladiť prestupy v jednotlivých uzloch. Nové cestovné poriadky sú zverejnené na webových sídlach dopravcov, ako aj v autobusových staniciach a na zastávkach,“ poznamenala Eva Pišová, poverená riadením Odboru dopravnej politiky Úradu TTSK.

Čas odchodu prímestského autobusu si obyvatelia môžu skontrolovať na weboch dopravcov ARRIVA TrnavaSAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Toto ste už čítali?

Cookies