
Cieľom testovania je overiť vedomosti žiakov po druhej vlne pandémie. Prieskum bude realizovaný na reprezentatívnej vzorke žiakov deviateho ročníka základných škôl a štvrtého ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom.
"Touto cestou chceme odsledovať stav vedomostí žiakov po dištančnom vzdelávaní a zároveň získať od žiakov spätnú väzbu k priebehu dištančného vzdelávania," zdôraznil šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).
Vo vzorke budú zastúpené školy z celého Slovenska, mestské aj obecné školy, žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia, veľké aj malé školy, školy so slovenským aj s maďarským vyučovacím jazykom. Žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským budú mať všetky materiály prístupné v maďarskom jazyku.
Monitoring sa na vybraných školách uskutoční do 11. júna. Školy si budú môcť v rámci týchto dvoch týždňov flexibilne vybrať termín podľa svojich potrieb. "Žiaci budú tiež vyplňovať dotazník, cez ktorý chceme zistiť ich názory a skúsenosti s dištančným vzdelávaním v tomto roku. Na základe odpovedí žiakov získame dôležité informácie, ktoré nám umožnia vyhodnotiť dištančné vzdelávanie v posledných mesiacoch," uzavrel minister školstva.
TASR / Felvidék.ma
Toto ste už čítali?
Športujúci stredoškoláci opäť posunuli svoje limity: Župný race preveril sily viac ako stovky pretekárov
Odvážni študenti zo župných stredných škôl si minulý...
Svoje vedomosti si zmeralo viac ako dvadsať tímov mladých záchranárov
Vo štvrtok dopoludnia zaplnilo Mestské kultúrne stredisko...
