Back to top

Odborník z Dunajskej Stredy sa stal slovenským externým trénerom Google

Publikované: 1. február 2018 - 14:27
Szabó László, spoluzakladateľ Growww Digital sa stal v roku 2018 slovenským externým trénerom Google v téme export.

Mladý talent poskytuje regionálnym online firmám poradenstvo ohľadne vstupu na zahraničné trhy (CEE, EU, iné) a ako on hovorí, „evangelizujem online export, ako to už roky robíme aj s Growww Digital”.

Vlani v decembri mal na Google konferencii vo Varšave – popri odborníkoch z Google  a McKinsey & Company, popri manažéroch poľských, českých, ukrajinských a gréckych technologických firiem –  aj Szabó László prednášku.

Vtedy uviedol: „V súčasnosti stredo-východo-európske regionálne online trhy ponúkajú doteraz nevídané možnosti podnikateľského rastu. Pred očami nám vyrástli také firmy ako E-optika, Electronic-star, POPGOM či napríklad Szállás.hu. Veľmi sme sa tešili pozvaniu Google, je to pre nás veľká česť, že sme sa mohli podeliť o naše skúsenosti získané na  exportných trhoch a mohli ich odovzdať ďalej.”

Na konferencii „Szabó László uviedol na príkladoch vlastných firiem, prečo je región lákavý pre tento tip firiem: jeho ekonomika rastie rýchlejšie ako priemer  EU, pričom kvôli jazykovej bariére  tento trh veľkí medzinárodní konkurenti ešte neobsadili. Poskytol rady aj vzhľadom na to, ako si zvoliť cieľový trh pre expanziu. Berúc do úvahy kulturálne rozdiely prostredníctvom Google prostriedkov (Trends, AdWords Keyword Planner) a inými  (SEOmoz, SimilarWeb) sa dá rýchlo a lacno posúdiť konkurencia na trhu a dopyt po našom produkte či službe.”

S dunajskostredským rodákom, talentovaným odborníkom prinesie portál, respektíve Dunajskostredský hlásnik, čoskoro aj rozhovor.

Zdroj: facebook, insiderblog.hu

Toto ste už čítali?

Cookies