Back to top

Odchádza legenda! Eric Davis opúšťa DAC

Publikované: 19. máj 2023 - 12:19
Spoločné cesty DAC-u a Erica Davisa sa po ôsmych rokoch rozchádzajú. Zajtrajší zápas proti Banskej Bystrici bude jeho posledný v našich farbách.
Odchádza legenda! Eric Davis opúšťa DAC

Prišiel ako mladý futbalista, odchádza ako legenda. Eric Davis po ôsmich rokoch opúšťa DAC.

Tridsaťdvaročný panamský obranca so skvostnou ľavačkou k nám prišiel v septembri 2015 a onedlho sa vypracoval na jednu z najvýznamnejších postáv nielen žlto-modrých, ale aj celej našej najvyššej súťaže. Svedčí o tom, že bol súčasťou najlepšej Jedenástky sezóny 2017/18, 2018/19 aj 2019/20. Ako jediný zastupoval Fortuna ligu na majstrovstvách sveta 2018, kde odohral dva zápasy proti Belgicku a Anglicku. Stal sa vtedy len druhým hráčom v dejinách DAC-u po Petrovi Fieberovi (1990), ktorý sa predstavil na MS dospelých.

V drese DAC-u nastúpil v 163 ligových dueloch, čo ho radí na 6. miesto klubového poradia. Skóroval 18-krát. V európskych súťažiach zasiahol do 10 stretnutí, strelil 1 gól.

V júni tohto roka sa končí jeho kontrakt s naším klubom a po vzájomnej dohode neprišlo k jej predĺženiu.

Eric, legenda! Ďakujeme Ti za všetko, čo si pre náš klub odviedol, navždy zostaneš súčasťou žlto-modrej rodiny a v Dunajskej Strede ťa budeme vždy vítať ako svojho! Do ďalšej kariéry prajeme veľa úspechov!

„V roku 2015 si Eric vybral DAC a uprednostnil nás pred dobrodružstvom v Portugalsku. Myslím si, že svoje rozhodnutie dodnes neoľutoval. Prežili sme spolu úžasnú cestu. Som veľmi vďačný, že sme ho mohli vidieť rozvíjať sa ako hráča aj človeka spolu s naším klubom. Toto je veľmi náročný a emotívny moment pre Erica, jeho agenta Roberta Ottaviana, s ktorým sme sa postupne stali skutočnými priateľmi a takisto pre mňa osobne. Nie je veľa vecí, ktoré navždy vydržia, ale spomienka na Erica v drese DAC taká je a bude. Vždy budeš súčasťou DAC, Eric! Ďakujeme a som presvedčený, že sa ešte vidíme,“ povedal na rozlúčku športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies