Back to top

Odovzdali kruhový objazd Malé Blahovo

Publikované: 23. apríl 2021 - 18:48
23. apríla aj úradne odovzdali do užívania kruhový objazd vybudovaný na križovatke ulíc Veľkoblahovská cesta, Záhradnícka a Czibókova ulica.
Odovzdali kruhový objazd  Malé Blahovo

Výsledkom výstavby, ktorá sa začala na začiatku marca, je oveľa priehľadnejšia, bezpečnejšia cesta, ktorá poslúži užívateľom.

Primátor mesta Dr. Zoltán Hájos pozdravil prítomných hostí, krátko poinformoval o „histórii“ objazdu.

Podotkol, že dokonale porozumel požiadavke obyvateľov, ktorí by už dávno boli privítali, keby na frekventovanej križovatke bol vyrástol kruhový objazd. Ako uviedol, byrokracia nie je naklonená ani samosprávam, ale po dlhej príprave sa v marci začala výstavba, výsledok ktorej dnes môžu odovzdať cestujúcej verejnosti.

Poďakoval sa všetkým zúčastneným za pomoc, vďaka ktorej dnes obyvatelia mesta, ako aj iní účastníci premávky dostávajú do užívania jeden bezpečný dopravný uzol.

Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja, vyjadril radosť, že sčasti aj investícia kraja priniesla takýto okatý, ale hlavne praktický výsledok.

József Berényi, podpredseda Trnavského samosprávneho kraja, vo svojom krátkom príhovore informoval o ďalších, v blízkej budúcnosti uskutočnených investíciách.

Na záver sa prítomným osláv prihovoril Ing. Rastislav Löffner, podpredseda správnej rady Metrostav DS, a. s., ktorý kruhový objazd staval.

Po slávnostnom prestrihnutí pásky si spoločne pozreli novovybudovaný kruhový objazd, ktorý od dnešného popoludnia môžu účastníci dopravy už plne využívať.

Text a foto: Rózsár Vince

Toto ste už čítali?