Nachádzate sa tu

Októbrový program reprezentantov DAC-u

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, október 9 - 13:12 | Správy DAC
Až deväť hráčov z kádra A mužstva si v týchto dňoch môže na seba obliecť reprezentačný dres. V ponuke sú aj zápasy v Dunajskej Strede!
Októbrový program reprezentantov DAC-u

V druhom asociačnom termíne sezóny 2019/20 dostala reprezentačnú pozvánku opäť značná časť nášho kádra. Viacerých z nich čakajú ostré zápasy v rámci kvalifikácie o postup na ME, iní majú šancu ukázať sa trénerom v prípravných dueloch.

Okrem nižšie uvedených hráčov prišla pozvánka aj Kristiánovi Koštrnovi do áčka Slovenska, pre svalové zranenie lýtka sa však na zraze zdržal len pár hodín. Zsolt Kalmár po operácii kolena stále čaká na návrat do zápasového deja.

Niektorí z uvedených dostávajú pozvánky pravidelne (Jedlička, Davis, Oravec, Veselovský, Malý), po kratšej pauze sa na medzinárodnú scénu vracajú Ronan a Blackman, po troch rokoch Máté Vida, kým Ramireza prvýkrát pozvali do výberu Venezuely do 23 rokov.

V širších nomináciách sa ocitli aj Kristopher Vida (Maďarsko), Adrián SlančíkBenjamin Száraz (Slovensko U21), Danylo Beskorovainyi (Ukrajina U21) a Ladislav Nagy (Slovensko U19). Prípravný kemp slovenského výberu do 19 rokov v Dunajskej Strede absolvujú aj hráči nášho dorasteneckého tímu Šimon Dolinský, Kristián Bari a Sebastian Gembický.

Program reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v októbrovom asociačnom termíne:

Máté Vida (Maďarsko) - kvalifikácia ME 2020
štvrtok 10.10.2019, 20.45 h (Split): Chorvátsko-Maďarsko
nedeľa 13.10.2019, 18.00 h (Budapešť): Maďarsko-Azerbajdžan

Eric Javier Davis, Cesar Blackman (Panama) - Liga národov
streda 16.10.2019, 03.30 h (Mexico City): Mexiko-Panama

Matej Oravec (Slovensko U21) - kvalifikácia ME 2021
streda 09.10.2019, 18.00 h (Eschen): Lichtenštajnsko-Slovensko
utorok 15.10.2019, 21.00 h (Dunajská Streda): Slovensko-Francúzsko

Martin Jedlička (Česko U21) - kvalifikácia ME 2021
štvrtok 10.10.2019, 17.00 h (Karviná): Česko-Grécko
pondelok 14.10.2019, 17.00 h (Uherské Hradiště): Česko-Škótsko

Connor Ronan (Írsko U21) - kvalifikácia ME 2021
štvrtok 10.10.2019, 21.05 h (Dublin): Írsko-Taliansko
utorok 15.10.2019, 17.00 h (Reykjavík): Izland-Írsko

Eric Ramirez (Venezuela U23) - príprava
piatok 11.10.2019, 02.30 h (Recife): Brazília-Venezuela
streda 16.10.2019, 00.00 h (Caracas): Venezuela-Bolívia

Matúš Malý, Dominik Veselovský, Šimon Dolinský, Kristián Bari, Sebastian Gembický (Slovensko U19) - príprava
utorok 08.10.2019, 17.00 h (Dunajská Streda, MOL Akadémia): Slovensko-Bosna a Hercegovina (1:2)
piatok 11.10.2019, 12.00 h (Dunajská Streda, MOL Akadémia): Slovensko-Bosna a Hercegovina

Zdroj: dac1904.sk