Back to top

Operné melódie

Publikované: 16. júl 2018 - 14:27
Tohoročný deviaty ročník Hudby na nádvorí sa začal hosťovským koncertom, na dvore mestského úradu zazneli opery, operety, klasika.

Ako tomu bolo v posledných rokoch v júli vždy vo štvrtok, tak aj teraz pokračuje séria koncertov. Takács Tímea, organizátorka podujatia, vo svojom príhovore uviedla, že v tomto roku bude Hudba na nádvorí trochu iná než tomu bolo doteraz. V roku 2018 sa podujatie totiž začína hosťovským koncertom. Spolu s OZ Na'Conxypan priniesla Kevický Tünde záverečný koncert Gurgena Ovsepiana z Medzinárodného kurzu opery, ktorý už piaty rok organizuje.

(článok pokračuje pod fotkami)

Kevický Tünde, vyjadrila svoju radosť, že koncert vážnej hudby sa môže uskutočniť aj v tomto roku. Uskutoční sa aj napriek tomu, že umelecký majster Ovsepian sa celého podujatia, žiaľ, zo zdravotných dôvodov nemohol zúčastniť, ale požiadal Patkoló Anikó, ktorá je na domácej i medzinárodnej scéne rovnako obľúbenou a uznávanou hudobníčkou,  speváčkou, korepetítorkou.

Na koncerte trvajúcom až do večerných hodín svoje umenie predstavili pôvodní i noví speváci. Popri organizátorke, Kevický Tünde, Andrea Hulecová, Patkoló Anikó, Mario Tóth, Hajdu István, ako aj hosť večera,  Kollár Katalin obohatili obecenstvo o zážitok z ich spevu.

Toto ste už čítali?

Cookies