Ôsma eufória z nadstaveného času, prvýkrát proti Slovanu

Publikované: 12. apríl 2017 - 10:40
Eufória z víťazného gólu v nadstavenom čase, znásobená faktom, že sa zrodil proti najväčšiemu rivalovi - to je najkrajší pocit, aký futbal dokáže priniesť.

Radosť preveliká zavládla na našom štadióne v sobotu, keď sme Šafrankovým gólom z 92. minúty porazili bratislavský Slovan 1:0. Davis posadil priamy kop rovno na hlavu 22-ročného útočníka a lopta sa pomocou ľavej žrde odrazila priamo do Muchovej bránky. DAC Aréna následne vybuchla nadšením a spustili sa mohutné oslavy triumfu nad odvekým rivalom.

Kedy sme však v ligovom stretnutí naposledy zvíťazili gólom z nadstaveného času? Čakali sme na to takmer tri roky. V septembri 2014 hosťoval na našom štadióne neskorší majster z Trenčína, ktorý po polčase vyhrával už 2:0. V 69. minúte pamätného súboja najskôr Szabó znížil na 1:2 a v 86. minúte Saláta vyrovnal na 2:2. To najlepšie však prišlo až v samom závere - dokonalý obrat zabezpečil v tretej minúte nadstavenia vtedajší kapitán Otto Szabó gólom z pokutového kopu.

Celkovo sme z doterajších 682 prvoligových stretnutí v klubových dejinách vyhrali 217, z toho iba osemkrát gólom z 90. minúty alebo nadstaveného času:

1986/1987, 28. kolo: DAC-Plzeň 2:1, víťazný gól 90. Mičinec

1992/1993, 19. kolo: DAC-Olomouc 1:0, víťazný gól 90. Simon

1994/1995, 31. kolo: DAC-Banská Bystrica 5:4, víťazný gól 90. Zsákovics

1996/1997, 7. kolo: DAC-Žilina 1:0, víťazný gól 90. Trutz

1999/2000, 8. kolo: Banská Bystrica-DAC 1:2, víťazný gól 90.+ Radványi

2010/2011, 28. kolo: DAC-Prešov 2:1, víťazný gól 90.+ Struhár

2014/2015, 12. kolo: DAC-Trenčín 3:2, víťazný gól 90.+ Szabó (11 m)

2016/2017, 26. kolo: DAC-Slovan 1:0, víťazný gól 90.+ Šafranko