Back to top

Označenie zastropovaných potravín

Publikované: 22. marec 2023 - 13:33
Základné potraviny, na ktoré platí trojmesačný cenový strop, sú už vo veľkej miere na regáloch reťazcov označené. Každý reťazec má iný zoznam a rôzny počet produktov. K lepšej orientácii pomôžu zákazníkom ich webové stránky. Práve tam totiž nájdu kompletné zoznamy produktov, na ktoré sa vzťahuje protiinflačná garancia.
Označenie zastropovaných potravín

Zamestnanci začali označovať potraviny, na ktoré platia zastropované ceny v pondelok, 20. marca, večer. Dôvodom bolo oneskorené dodanie lístkov s označením protiinflačná garancia. Od utorka by sa už ale mali nájsť vo všetkých reťazcoch, ktoré sa zapojili do iniciatívy

"Dlhodobé zlacnenie sa týka vyše 100 produktov bežnej spotreby. Zlacneli sme produkty, ktoré sú u našich zákazníkov obľúbené," informovala Lucia Vargová, hovorkyňa Kaufland Slovensko. Pri potravinách, ktoré sú cenovo zastropované, nájdete logo protiinflačnej garancie. Ide napríklad o mlieko, maslo, zemiaky, cesnak, ale taktiež, cestoviny, ryžu a ocot alebo olej. Medzi nimi sú značkové produkty ako aj potraviny obchodného reťazca.

Špeciálne letáky, na ktorých by boli potraviny so zastropovanými cenami, obchodné reťazce nemajú. Kompletné zoznamy ale môžete nájsť na ich webových stránkach. "Náš zoznam už máme zverejnený na internetovej stránke. Nachádza sa tam 48 produktov, z ktorých väčšina pochádza od slovenských dodávateľov," informoval Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl Slovenská republika.

"Pre podporu domácej produkcie sme do výberu zahrnuli predovšetkým produkty vyrobené na Slovensku. Výsledkom je zoznam 63 produktov (z toho 30 SK pôvodu), ktorých cenu na najbližšie 3 mesiace zastropujeme," uviedla vo svojom stanovisku spoločnosť Labaš. Nie každý obchod má ale na svojej stránke uvedené, aká bola pôvodná cena vybraných potravín, na ktoré teraz platí protiinflačná garancia.

Na svojich zákazníkov myslí aj jeden z najväčších obchodných reťazcov pôsobiacich na Slovensku. Na dobu troch mesiacov garantujú zastropovanie cien u viac než päťdesiatich rôznych výrobkov. "Cena týchto produktov je už zastropovaná od 20. marca. Na ich označení tento týždeň pracujeme, zoznamy produktov budú čoskoro dostupné vo väčšine obchodov," informovala Mária Zerzanová, hovorkyňa TESCO STORES SR.

noviny.sk

 

Toto ste už čítali?

Cookies