Pačindov životný gól pri reprezentačnom debute

Publikované: 26. marec 2018 - 10:49
Erik Pačinda strelil víťazný gól vo finále Kráľovského pohára v Thajsku, pridal k nemu aj asistenciu a podobne ako Ľubomír Šatka, pri debute v najcennejšom drese strávil na trávniku celých 90 minút.

Premiéra ako hrom! Erik Pačinda aj Ľubomír Šatka dnes zažili debut v najcennejšom drese, pri víťazstve Slovákov vo finále King's Cup nad domácim Thajskom v pomere 3:2 boli na ihrisku od prvého do záverečného hvizdu.

Ľubo Šatka dostal od trénera Kozáka príležitosť v strede obrany, kde hral do 73. minúty vedľa Martina Škrtela. V spomínanej minúte kapitána národného tímu vystriedal obranca Interu Miláno Milan Škriniar. Dvadsaťdvaročný defenzívny pilier poslal z Thajska fanúšikom DAC-u nasledovný odkaz: „Prvé dojmy sú fantastické. Som rád, že sme zvládli ťažký zápas proti domácim, ktorí mali veľkú podporu na tribúnach a sú zvyknutí na dusné počasie, v akom sa hralo. Myslím si, že hrali veľmi dobre. Som rád za seba aj za Pačiho, že máme debut za sebou, navyše jemu sa podarilo streliť gól a pridať aj asistenciu. Prežívam super pocity, je to pre mňa splnený veľký sen, za čo som veľmi rád.“

Ako tréner národného tímu naznačil, Erik Pačinda sa namiesto hrotu ocitol na krídle a svoj výborný výkon korunoval gólom a gólovou asistenciou. V 34. minúte našiel kolmicou nabiehajúceho Maka, ten sám pred gólmanom nezaváhal a zvýšil na 2:0. Slováci viedli už od 10. minúty, kedy sa presadil Duda. Pačindov hviezdny moment prišiel v 68. minúte, keď si narazil loptu s Dudom a spoza šestnástky ľavačkou ukážkovo vymietol pravý horný roh domácej bránky. Otvoril si tým gólový účet v reprezentácii a zároveň bol jeho zásah aj víťazným, pretože Thajčania v 79. minúte znížili na končených 3:2. „Hralo sa v parádnej atmosfére a v dobrom tempe. Podmienky boli náročné, posledných 15 minút som už mal problémy. Strelil som asi môj najkrajší gól v kariére, lopta mi pri ňom dobre sadla,“ vyhlásil 28-ročný košický rodák.

Slovenská futbalová reprezentácia dnešným víťazstvom zopakovala celkový triumf na Kráľovskom pohári z roku 2004. Debut v najcennejšom drese dnes absolvovali štyria, okrem Šatku a Pačindu dostali príležitosť aj Michal Šulla a Boris Sekulič a všetci odohrali celé stretnutie. Tretie miesto na turnaji obsadil africký Gabon, ktorý zdolal SAE 1:0.

Šatka s Pačindom sú len ôsmym a deviatym hráčom, ktorí ako hráči DAC-u nastúpili za slovenskú reprezentáciu, respektíve jej predchodcu, národný výber Československa. Erik Pačinda sa navyše stal po Tiborovi Mičincovi a Vladimírovi Weissovi len tretím, kto strelil aj gól.

King's Cup - finále: Slovensko - Thajsko 3:2 (2:1)

Góly: 10. Duda, 34. Mak, 68. Pačinda - 42. Kaewprom, 79. Hemviboon.

ŽK: Pačinda, Mak - Puangchan

Slovensko: Šulla - Sekulič, Šatka, Škrtel (73. Škriniar), Mazáň - Sabo (61. Lobotka), Greguš - Pačinda, Duda, Mak (82. Rusnák) - Nemec

Thajsko: Thammasatchan - Roller, Kerdkaew, Hemviboon, Notchaiya (76. Chatthong) - Puangchan, Kaewprom (64. Sriyankem) - Tossakrai (46. Phala), Dangda, Bunmatan - Songkrasin