Back to top

Pamätný list primátora: Henrieta Földesová

Publikované: 2. máj 2024 - 13:01
PhDr. Henriete Földesovej, MBA primátor mesta Dunajská Streda odovzdal pamätný list za mimoriadne zásluhy v oblasti ošetrovateľskej starostlivosti, ktorými sa zaslúžila o najvyššie ocenenie sestier „Biele srdce“.
Pamätný list primátora: Henrieta Földesová

Henrietta Földesová 15 rokov pracovala ako zdravotná sestra v nemocnici v Kolíne nad Rýnom. Počas tohto obdobia sa ďalej vzdelávala a vyštudovala univerzitu.

Po návrate domov pracovala ako vedúca sestra rehabilitačného a interného oddelenia v dunajskostredskej nemocnici.

Od roku 2015 tu zastáva funkciu námestníčky riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť. Nikdy však neprestala byť sestrou, čo dokazuje aj fakt, že počas pandémie sa ako členka krízového štábu podieľala na testovaní a očkovaní a pracovala na covidových oddeleniach.

Henrietta Földes považuje výchovu nových generácií sestier za nesmierne dôležitú. V nemocnici zrealizovala projekt Letná škola pre študentov zo Strednej zdravotníckej školy. Jej meno sa spája aj s projektom Netopier, v rámci ktorého medici pomáhajú na urgentnom príjme aj lekárom a tak získavajú potrebné odborné skúsenosti. K tomu všetkému každoročne organizuje celoslovenskú konferenciu – Dunajskostredský deň ošetrovateľstva. Prácu Henriety Földes uznáva aj profesia, vlani jej Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek udelila najvyššie ocenenie sestier „Biele srdce“.

(be, et, dszi)

Toto ste už čítali?

Cookies