Back to top

Pavol Šafranko prestupuje do Aalborgu

Publikované: 20. august 2017 - 16:56
DAC 1904 sa dohodol so štvornásobným dánskym šampiónom Aalborg BK na prestupe 22-ročného útočníka Pavla Šafranka. Hráča ešte čaká lekárska prehliadka.

„Nie je ľahké rozlúčiť sa s Paľom, ale je prirodzené, že kluby prejavia záujem o mladého hráča, keď sa mu vydarí sezóna. V Šafrankovom prípade to všetko vyvrcholilo úspešným európskym šampionátom dvadsaťjednotiek. Sme hrdí na to, že sme mohli tak talentovanému hráčovi pomôcť v rozvoji a pevne veríme, že aj toto je dôkazom, že DAC je pre hráčov správna voľba. Ďakujeme za všetko, čo pre DAC urobil a v novom pôsobisku mu, samozrejme, prajeme všetko dobré a hlavne veľa gólov. Boli sme na túto situáciu pripravení a čoskoro budeme informovať aj verejnosť o posilnení našej ofenzívy,“ vyjadril sa športový riaditeľ DAC 1904 Jan Van Daele.

Šikovný zakončovateľ a veľký bojovník, ktorý si rýchlo získal srdcia dunajskostredských fanúšikov, začínal s futbalom v rodnej obci Brúsnica. Prvú registračku dostal v Stropkove, odkiaľ v šestnástich rokoch prestúpil do Prešova. Dobrými výkonmi sa zviditeľnil na hosťovaní v Podbrezovej, vlani na jeseň si v drese železiarov pripísal 18 ligových štartov a prvé štyri góly v najvyššej súťaži. Na Žitný ostrov prišiel počas uplynulej zimnej prestávky.

V žlto-modrom drese odohral dokopy 16 stretnutí vo Fortuna lige, na konto si pripísal ďalších šesť gólov a tri asistencie. Azda najpamätnejší presný zásah zaznamenal v apríli proti bratislavskému Slovanu, ktorým zároveň vyhral aj klubovú anketu o Gól jari. Zaujímavosťou je, že z týchto šestnástich duelov mužstvo prehralo jediný - v záverečnom kole minulej sezóny v Ružomberku.

Ako inak, v pozitívnom svetle sa Šafranko uviedol aj na tohtoročných majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov, kde vo všetkých troch skupinových stretnutiach nastúpil ako striedajúci žolík. Hneď v tom prvom proti domácim Poliakom sa mu podarilo skórovať a strhnúť víťazstvo na stranu Slovenska.

Za reprezentačný výber A-mužstva doposiaľ nastúpil na dve neoficiálne stretnutia, v januári 2017 proti Ugande a Švédsku.

Novým klubom Pavla Šafranka sa stal dánsky Aalborg BK, štvornásobný šampión (naposledy v sezóne 2013/14), trojnásobný pohárový víťaz a prvý dánsky tím, ktorý sa kvalifikoval do skupinovej fázy Ligy majstrov (1995). Na severe Európy sa stretne s krajanmi Filipom Lesniakom a Jakubom Sylvestrom, ktorí rovnako obliekajú červeno-biele farby AaB.

„Ďakujem všetkým fanúšikom za podporu, ktorej sa mi od nich dostávalo nielen z tribún. V Dunajskej Strede som sa naozaj cítil ako doma. Spoznal som tu veľa skvelých ľudí aj pár nových kamarátov, ktorých si veľmi vážim. Dúfam, že som zanechal odkaz toho, ako som sa na ihrisku snažil vždy odovzdať maximum pre DAC. Všetkým a za všetko ďakujem. Každý máme v živote nejaké sny a ciele, aj ja si idem za nimi. Vždy som túžil ochutnať legionársky chlebík. Tento prestup vnímam ako ďalší krok k môjmu vysnívanému cieľu, ktorým je anglická Premier League. Neodchádzam však navždy, verím, že ak sa vrátim na Slovensko, tak ma v DAC privítajú s otvorenou náručou. Ja sa sem budem vždy rád vracať,“ vyhlásil na rozlúčku Šafranko.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies