Back to top

Pečú, varia už desať rokov! Kuchyňa Sikikonyha je opäť tu!

Publikované: 6. jún 2024 - 17:54
V tomto roku oslávime okrúhle výročie gastronomického podujatia Občianskeho združenia Sikabony, súťaže vo varení a pečení na otvorenom ohni, tzv. Sikikonyha. Registrované družstvá totiž 15. júna už po desiaty raz predvedú svoje gastronomické zručnosti a kreativitu v najväčšej mestskej súťaži vo varení a pečení. Zavítajte i vy v tento deň na dvor Spoločenského domu Ignáca Sikabonyi Gálffyho v Malom Blahove, kde všetkých záujemcov budeme očakávať s bohatým výberom jedál, nápojov a samozrejme zákuskov a koláčikov. Pri príležitosti okrúhleho jubilea nebude chýbať ani zážitková kuchyňa, prihlásené družstvá si svoje sily zmerajú pred šesťčlennou porotou a o zábavu sa postará CandyMen Duo!
Pečú, varia už desať rokov! Kuchyňa Sikikonyha je opäť tu!

Občianske združenie Sikabony srdečne pozýva všetkých, čo si radi pochutia na vynikajúcich jedlách, na otvorenie letnej sezóny, súťaž vo varení a pečení na otvorenom ohni, ktoré sa uskutoční 15. júna na dvore spoločenského domu Ignáca Gálffyho v Malom Blahove.

Pripravené jedlá a pečienky bude posudzovať medzinárodná odborná porota na čele s členom rytierskeho rádu Prvého maďarského bieleho stola (Első Magyar Fehérasztal Lovagrend) a členom Maďarskej národnej gastronomickej asociácie.

Súťaž bude prebiehať v tradičnom rámci: družstvá začínajú s prípravou o 9:00 a od poludnia prestreté stoly očakávajú hladnú verejnosť.

O dobrú atmosféru sa postará dvojica hudobníkov CandyMen Duo, nebude chýbať zážitková kuchyňa, ani bohatý výber jedál a nápojov. Hladný určite nik nezostane. Porota začína hodnotiť pripravené jedlá od jednej popoludní.

Do súťaže sa dá prihlásiť v nasledovných kategóriách: varené pokrmy, pečené jedlá, zákusky a sladké či slané koláčiky, pripravované podľa možnosti s použitím sezonálneho ovocia alebo zeleniny.

Ešte stále očakávame registráciu trojčlenných družstiev. Prihlasovací formulár nájdete kliknutím SEM.

Ďalšie informácie Vám radi poskytneme na telefónnom čísle: +421 905 358 530 (János Sidó).

Občianske združenie Sikabony srdečne pozýva všetkých záujemcov!

(dszi)

Toto ste už čítali?

Cookies