Back to top

Pellegriniho úrad hľadá hodnotiteľov projektov

Publikované: 31. august 2017 - 15:10
Výzva Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu je otvorená aj pre medzinárodných hodnotiteľov. Ide o projekty inteligentných obcí a miest.

Štát spúšťa proces prideľovania dotácií na projekty pre rozvoj budovania inteligentných obcí a miest. Záujemcovia o účasť na rozhodovaní sa môžu prihlásiť do 25. septembra. Výzva Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) Petra Pellegriniho (Smer-SD) je otvorená aj pre medzinárodných hodnotiteľov.

„Ľudia musia pocítiť výhody technického rozvoja v každodennom živote, či už v oblasti internetu vecí, verejnej mestskej dopravy, modernejšieho vodného hospodárstva, alebo efektívnejšieho vykurovania či osvetľovania budov,“ zdôraznil Pellegrini.

„Týmto pilotným projektom dávame šancu našim mikro, malým a stredným podnikom vo všetkých regiónoch Slovenska realizovať svoje inovatívne nápady s podporou štátnych i zahraničných zdrojov. Kvalitu projektov môžu posudzovať hodnotitelia zo Slovenska aj zo zahraničia, preto uvítam všetkých kvalifikovaných záujemcov,“ dodal.

ÚPVII prispeje na projekty experimentálneho vývoja a inovácií pre budovanie rozumných miest miliónom eur zo štátneho rozpočtu. Dotácie sa budú poskytovať podľa schémy pomoci de minimis v oblastiach Digitalizácia správy mesta, služieb obyvateľom a verejná bezpečnosť alebo Manažment dopravy.

Projekty budú spolufinancované zo zahraničných súkromných zdrojov formou grantu, najmä z krajín Severnej Ameriky, a z vlastných zdrojov firiem. Severoameričania ponúknu slovenským podnikateľom aj niekoľkomesačné študijné pobyty v zahraničnom technologickom akcelerátore, know-how a prístup do svojich technologických centier.

Zdroj: teraz.sk

Toto ste už čítali?

Cookies