Peter Hyballa: Fantastický futbal pre divákov, už menej pre moje srdce

Publikované: 22. október 2018 - 12:10
Tréneri zhodnotili sobotňajší ligový duel DAC-Podbrezová (3:2).

Peter Hyballa, DAC: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas a aj sa to potvrdilo. Marekovi Fabuľovi a jeho mužstvu musím dať veľký kompliment, pretože k nám prišli hrať futbal. Začali sme dobre, skórovali sme, dokonca Kalmár pridal ešte žrď, no potom sa aj súper dostal do zápasu, keď sme nechávali veľký priestor medzi obrancami a stredopoliarmi. Väčší tlak sme zároveň mali vyvíjať na hráčov v šestnástke. Prvý polčas sme prehrali 1:2, a tak sme potrebovali zmenu. Aj sme ju spravili, keď sme Špiriaka vymenili za Tretiakova, M. Vida sa posunul na pravú stranu obrany a Herc začal hrať viac na poste číslo šesť, teda pre neho menej typickom poste. Tretiakov a Divković mali ísť do driblingu jeden na jedného. Volili sme teda väčší risk, čo bolo za nepriaznivého stavu logické. V posledných tridsiatich minútach sme mali veľmi dobré šance, veľmi dobré momenty a veľmi dobrý dribling. Fanúšikovia videli fantastický futbal z oboch strán, už menej to bolo dobré pre moje srdce (smiech). Vyhrali sme po dobrom výkone, no súperovi chcem dať ešte raz poklonu.“

Marek Fabuľa, Podbrezová: „Odchádzame s dlhým nosom, čo je kruté. Sme smutní z výsledku, pretože sme odohrali výborné stretnutie. Na skutočnosť, že sme hrali vonku, sme mali dostatok príležitostí a zápas sme kontrolovali. Úvod duelu bol pre niektorých hráčov nóvum, pretože toľko ľudí po kope ešte nevideli. Trvalo určitú dobu, kým sme sa dostali do rytmu. Dostali sme sa však k svojej hre, po čom sme odohrali vynikajúci polčas. Do druhého dejstva sme opäť nastúpili laxne a aj sme inkasovali, čím sa domáci dostali „na koňa“. Nakoniec sme si vypracovali dostatok príležitostí, aby sme zápas strhli na našu stranu. Chyby v obrane nás stály body, no som rád, že na hráčoch vidno obrovský progres a na tejto ceste nepoľavíme. Dávame nášmu futbalu tvár a presviedčame sa, že je to dobrá cesta. Veríme, že sa dostaneme do fázy, kedy dokážeme v Dunajskej Strede vyhrať.“