Peter Hyballa o víkendových prípravných dueloch

Publikované: 24. jún 2019 - 9:42
Víkendové prípravné stretnutia DAC-Šamorín (6:3) a DAC-Sosnowiec (3:2) v hodnotení trénera Petra Hyballu.

„V prvom polčase zápasu proti Šamorínu som bol trochu nespokojný s výkonom hráčov. Rýchlo sme sa ujali dvojgólového vedenia, a hoci viem, že bolo veľmi horúco, chýbalo troška viac profesionalizmu. Za druhé dejstvo musím našim talentovaným hráčom zložiť veľký kompliment. Myslím si, že budúcnosť klubu stojí na pevných nohách, lebo títo futbalisti ponúkajú zaujímavú víziu do budúcnosti a majú v sebe veľký potenciál. V nasledujúcich dvoch-troch rokoch jeden alebo dvaja z nich si musia vydobyť miesto v základnej zostave seniorského tímu DAC-u. Zápas sme vyhrali šiestimi strelenými gólmi a šancu dostalo viac futbalistov, ktorí v minulej sezóne neboli členmi základnej jedenástky,“ vrátil sa Peter Hyballa k sobotňajšiemu víťazstvu 6:3 nad Šamorínom.

Včera si DAC zmeral sily s posledným tímom uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy a Zagłębie Sosnowiec porazil 3:2. „Bol to veľmi prípravný zápas na skutočne profesionálnej úrovni, poľské mužstvo ukázalo veľkú kvalitu. Vytvorili sme si množstvo šancí, strelili sme pekné góly. V prvom dejstve nám nefungovala dobre výstavba hry, ale v druhom polčase sme sa v tomto smere zlepšili. Mali sme menšie problémy s bránením štandardných situácií, ale chýba nám sedem-osem hráčov a Tomáš Huk odišiel. Pozitívom je, že sa nikto nezranil, pretože s tým sme mali problémy počas zimnej prípravy. Aj včera sme mohli vidieť, že naša kondícia je v poriadku, ale päť inkasovaných gólov v dvoch zápasoch je trošku veľa. Nasledujúce stretnutie je na programe už v stredu proti kvalitnému súperovi.”

Zdroj: fcdac.sk