Nachádzate sa tu

Piatkový súper DAC-u: Sepsi OSK

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, november 16 - 10:42 | Správy DAC
DAC nezaháľa ani počas poslednej reprezentačnej prestávky v roku 2018! Spestrí si ju súbojom s spriateleným klubom z rumunskej najvyššej súťaže, so Sepsi OSK.
Piatkový súper DAC-u: Sepsi OSK

Základné údaje o súperovi:

Názov: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Rok založenia: 2011

Klubové farby: biela a červená

Prezývka: Bielo-červení, The Szeklers

Štadión: Stadionul Municipal - kapacita (5 200 divákov)

Mesto: Sfântu Gheorghe (takmer 55 000 obyvateľov)

Najväčšie úspechy klubu: 9. miesto v prvej rumunskej lige (2017/18); 2. miesto v druhej rumunskej lige (2016/17); 1. miesto v tretej rumunskej lige (2015/16); 3. miesto v tretej rumunskej lige (2014/15); 1. miesto vo štvrtej rumunskej lige (2013/14); 2. miesto vo štvrtej rumunskej lige (2013/12); 1. miestov piatej rumunskej lige (2011/12).

Nášmu mužstvu chýba neuveriteľných osem reprezentantov, a tak je tu znova príležitosť aj pre hráčov mimo základnej jedenástky zabojovať u trénera Hyballu o stabilné miesto v žlto-modrom kádri. Pri našej úspešnej sezóne s druhou priečkou však bude potrebné maximum.

Na dno svojich síl budú musieť zájsť naši futbalisti proti mužstvu, ktoré pokračuje v šírení futbalovej tradície v meste Sfântu Gheorghe po zaniknutom Oltul Sfântu Gheorghe. Sepsi OSK začalo svoje pôsobenie v roku 2011 až v V. lige. Každá nasledujúca sezóna sa však dá nazvať úspešnou a historickou. V ročníku 2016/17 si mužstvo z historického Sedmohradska vybojovalo z druhéhomiesta postup do najvyššej súťaže. Premiérové účinkovanie ukončilo na úctyhodnom deviatommieste.

Historická sezóna sa črtá aj aktuálne. Rumunský celok sa po 15. kole nachádza na výbornej siedmejpriečke s dvadsiatimi bodmi na konte napriek momentálnej negatívnej trojzápasovej série bez víťazstva. Kroniku prepisuje aj v rámci národného pohára, kde je aktuálne prvýkrát v histórii už vo štvrťfinále.

Pre fanúšikov a klub je nie je náš najbližší súper neznámou napriek tomu, že pôjde o prvé vzájomné stretnutie. Náš majiteľ Oszkár Világi totiž v súvislosti spolupráce daroval klubu na čele s majiteľmi a zakladateľmi Lászlóm Diószegim a Dávidom Kertészom stĺpy osvetlenia z nášho predchádzajúceho štadióna.

Tešiť sa môžeme aj na početnú návštevu hostí, ktorá je naozaj nezvyčajná a ohromná v jednom. Napriek takmer 900 kilometrovej vzdialenosti sa do našej krásnej MOL Arény chystá fantastických 106skalných Sepsi!

Káder mužstva, z prevažne maďarsky hovoriaceho mesta (maďarský názov Sepsiszentgyörgy), tvoria takmer z polovice legionári. Aj napriek krátkej histórii sa však môže pochváliť dvomi rumunskými reprezentantmi do 21 rokov - obrancami Adrianom Rusom a Florinom Stefanom, a zároveň reprezentantom filipínskeho A-čka, stredopoliarom Daisuke Satom. Hodnota rumunského prvoligistu je podľa transfermarktu 8,25 milióna EUR, kým naše mužstvo je cenené na 7,03 milióna EUR.

Zdroj: fcdac.sk

Tagy: DAC