Back to top

Piešťany - DAC 0:7 (0:3)

Publikované: 1. október 2020 - 11:49
Úvodný zápas sezóny v Slovnaft Cupe prebiehal po celý čas presne podľa našich predstáv. Hráči si plnili, čo mali, a preto sa radujeme zo sedemgólového víťazstva a z postupu ďalej do 3. kola, kde nás čaká štvrtoligová FC Pata. Zaujímavé je, že na sedem kúskov sa pozbieralo sedem rozdielnych strelcov.
Piešťany - DAC 0:7 (0:3)

Oproti poslednému ligovému stretnutiu sa náš kouč, prvýkrát v sezóne, rozhodol pošetriť základnú jedenástku. Jediným hrdinom, ktorý zostal v základe, bol Andrej Fábry. Premiéru v žlto-modrých farbách si odkrútili Nebyla a Sommer. Stretnutie prebiehalo presne podľa predpokladov, stiahnutým súperom a našou snahou hľadať voľné priestory pred Budkom. Ako prvý si nádejnú akciu vytvorili Fábry s Nicolaescuom, no oni ešte tesne minuli. V trinástej minúte sa už menil stav stretnutia, keď Njie parádnym pasom na nabehnutie dostal Nebylu do samostatného nájazdu a potom už nebolo o čom - 0:1. O tri minúty si Malý pri rohovom kope výborne nabehol na bližšiu žrď, no jeho pohladenie lopty neskončilo na správnom mieste. V 19. minúte ukázal Fábry po pase od Friedeho, že ako sa má hrať v Slovenskom pohári, vystrelil z vyše dvadsiatich metrov a keďže má dobrú kopaciu techniku, tak domáci gólman loptu len očami odprevadil do bránky – 0:2. Gól mohol pridať aj Nicolaescu o minútu, keď sa osamotený ocitol pred gólmanom, bolo vidno, že si chce strelu vychutnať, no aj kvôli tomu jej chýbalo väčšie umiestnenie. V 23. minúte Nicolaescu pálil z bezprostrednej blízkosti, no gólman domácich vytiahol parádny zákrok. Po pol hodine začal čarovať piešťanský brankár Budka, ktorý v stopercentnej príležitosti zneškodnil zakončenia od Nicolaescuho, Nebylu aj Fábryho. V 34. minúte pálil Andzouana z ostrého uhla a Nicolaescu sa pokúsil o zaujímavú fintičku, stopku všetkému opäť vystavil Budka. O tri minúty bolo opäť veselšie, dostali sme sa do prečíslenia traja na dvoch, Nicolaescu nesebecky nahral loptu Andzouanovi a ten sa už pri nespočetnom množstve priestoru nemohol mýliť - 0:3. V 42. minúte si domáci vybojovali priamy kop asi z dvadsiatich metrov, k jeho rozohraniu sa nemohol postaviť nikto iný ako kapitán „Jožko“ (Glos), múr prestrelil, no trafil sa presne do Szárazovho náručia. V závere polčasu neuspeli Fábry ani Njie, a tak sme po polčase, v ktorom sme odviedli presne to, čo sme mali, zišli do kabín spokojní za zaslúženého vedenia.

Druhý polčas sme začali s jedinou zmenou, kedy Fábryho nahradil Bednár. Kompletná základná jedenástka zo zápasu proti Trenčínu tak skončila mimo hraciu plochu. Na začiatku druhého polčasu, kým im ešte sily stačili, sa osmelili aj domáci. Kusý v 48. minúte opečiatkoval brvno, kým gól Braniša z dorážky neplatil pre ofsajd. O dve minúty zase Korec zakončil tesne vedľa pravej žrde. V 56. minúte vypálil Mendez z nulového uhla, teda z miesta, odkiaľ je takmer nemožné skórovať, lopta aj napriek tomu takmer skončila v priestore troch žrdí. Po hodine hry prenikol do šestnástky Friede, ktorý našiel nikým nekrytého Nicolaescuho, a tak sa náš náskok zvýšil na štvorgólový - 0:4. Z gólu sme sa radovali aj o dve minúty, Njie najprv nemal najideálnejší dotyk s loptou, odrazila sa mu však späť a potom presne trafil k ľavej žrdi - 0:5. Vypracovali sme si hneď tri ďalšie príležitosti, ktoré gólom neskončili, Nicelaescu v dobrej pozícii netrafil súperovu bránku, potom sme takmer boli svedkami vlastného gólu, aby Andzouana po predvedenom bicykli tesne minul piešťanskú konštrukciu. V 75. minúte loptu potiahol Švec popri bránkovej čiare, našiel voľného Veselovského a ten bez najmenších problémov poslal loptu do poloodkrytej bránky - 0:6. Ani to nebolo všetko, Červenka síce pokryl pokus Nicolaescuho aj Veselovského, no na prienik Mendeza z 83. minúty nemal nárok, keď sa panamský obranca najprv zbavil brániaceho hráča, aby loptu poslal nekompromisne k pravej žrdi – 0:7. O šesť minút dostal ďalší gólový pas Nicolaescu, no zakončenie mu nevyšlo. To bolo pre 2. kolo Slovnaft Cupu z našej strany všetko, a tak sa náš gólový koncert zastavil na čísle sedem.

Aj dnes nás v Piešťanoch vyprevádzalo zhruba šesťdesiat našich úžasných fanúšikov, za čo im opäť patrí veľká vďaka. Povinný postup proti piatoligovým Piešťanom je definitívne spečatený, čo nám velí sústrediť sa opäť na ligové pokračovanie, ktoré pevne veríme, že bude! V tom prípade cestujeme v sobotu 3. októbra o 17:00 do Žiliny na súboj proti “šošonom”.

Hodnotenie trénerov

Bernd Storck, DAC: „Myslím si, že môžeme byť spokojní s hrou aj s výsledok. Pre nás bolo dôležité v 2. kole hrať presne tak. Veľa hráčov dostalo šancu a myslím si, že sa jej zhostili dobre. Pri všetkom rešpekte k súperovi sme mohli streliť aj viac gólov. Bol to dobrý zápas. Vyskúšali sme zo seba dostať len to najlepšie. Ihrisko nebolo v najlepšom stave, no celkovo bolo všetko v poriadku.“

Cyril Stachura, Pieštany: „Určite sme hostí chceli viac potrápiť. Je veľká škoda, že sa nehralo v pôvodnom augustovom termíne, keď sme boli ešte kompletní, trávnik bol lepšie pripravený a určite by sme mali aj vyššiu návštevu. Boli by sme dôstojnejším súperom oproti dnešku. Chýbali nám takto traja hráči, čo je pre nás horšie, ako keby súperovi chýbali ôsmi. Rozdiel bol badateľný najmä v pohybe. Hostia nasadili hráčov, ktorí síce nehrávajú, no sú kvalitní a chceli sa ukázať. Tam bol rozdiel. Škoda niektorých gólov po ľahkých stratách lôpt, no na druhej strane Dunajská Streda nevyužila niekoľko vyložených šancí. Myslím si, že výsledok je spravodlivý.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Piešťany - DAC kliknite SEM!!!

PFK PIEŠŤANY - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:7 (0:3)
Slovanft cup, 2. kolo, 30.9.2020, 15.00 h
Góly: 13. Nebyla 0:1, 19. Fábry 0:2, 37. Andzouana 0:3, 60. Nicolaescu 0:4, 62. Njie 0:5, 75. Veselovský 0:6, 83. Mendez 0:7
Rozhodovali: Dohál - Vorel, Jánošík, 650 divákov
DAC: Száraz - Sommer, Malý, Beskorovainyi, Mendez - Friede (65. Švec), Njie, Fábry (46. Bednár) - Andrzouana, Nicolaescu, Nebyla (65. Veselovský)
Piešťany: Budka (60. Červenka) – Glos (K) (60. Némethy), Hutár, Modrovič, Sedláček – Grík, Štefanka – Korec (66. Majtényi), Kusý, Klasovitý (78. Doktor) – Braniša (78. Kováčik)

Štatistiky:
Strely: na bránu 1:18, mimo 3:15
Rohy: 0:12
Ofsajdy: 3:6

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies