Plavecké preteky Orca children cup

Publikované: 29. september 2021 - 12:01
V dňoch 25. a 26.9. 2021 sa konali plavecké preteky v Bratislave na Pasienkoch pod názvom Orca children cup.

Sport club Dunajská Streda reprezentovalo 5 plavcov a veľmi úspešne. V Medailovej štatistike z celkového počtu klubov 17 sme skončili na peknom 3. mieste s počtom 24 medailí (11x zlatých ,5x strieborných ,8x bronzových).

Z 35 štartov dokázali 28 premeniť na osobné rekordy.

Mirko Záborský súťažil o pohár, ktorý aj vyhral po súčtoch bodov na 50 metrových disciplínach s veľkým náskokom! Taktiež mu patrí veľká gratulácia keď dokázal zo siedmych štartov všetky premeniť na zlatú medailu a nikoho nepustil pred seba!

Maty Hajko napriek menšiemu výpadku plával vynikajúco, zlepšenie bolo hlavne vidno po taktickej a technickej stránke a dokázal premeniť všetky svoje štarty na osobné rekordy a tak sa priblížiť k UTM kde nám chýba už len pár bodov. Ciele ktoré sme si stanovili na tento pretek splnil do bodky.

Nine Jankovskej sa vynikajúco darilo na 50 a 100 metrových tratiach kde na kraulových a znakových disciplínach sa podarilo splniť ciele a tak sa dostať na týchto spomínaných tratiach cez 500b hranicu! Jej najhodnotnejší výkon bol na disciplíne 50m kraul 558b! Na 200 a 400m kraul budeme musieť ešte popracovať s technikou a rozložením síl, no dokonca sezóny verím, že sa nám to podarí.

Nella Martišovičová dokazuje svojimi výkonmi že na MSR v decembri sa bude musieť s ňou rátať! Na motýlkarskych disciplínach sa posunula po technickej stránke o level vyššie. Dokázala to hlavne na 50m motýlik, kde predviedla úžasný výkon a čas ktorý aj vyhrala. V dvojnásobnej disciplíne skončila na 3. Mieste, kde ešte máme rezervy na druhej polovici trate. Veľká pochvala patrí aj za disciplínu 400pp ktorú si vyskúšala prvý krát a odplávala ju so cťou.

Hanka Kacera aj keď bola hodnotená o rok staršími zabojovala a podarilo sa jej vyloviť 3x3.miesto, ale dôležitejšie je, že sme sa posunuli opäť vpred, stiahli pár desatín a sekúnd na disciplínach, zistili, kde máme rezervy  v nich a sme bližšie k nášmu spoločnému cieľu ktorý vyvrcholí na Majstrovstvách Slovenskej republiky.

Medailová štatistika našich plavcov:

• Mirko Záborský (2011): 7x zlato
  • Nina Jankovská (2009): 2x zlato, 3x striebro
  • Nella Martišovičová (2009): 2x zlato, 1x bronz
  • Maty Hajko (2009): 2x striebro, 4x bronz
  • Hanka Kacera (2011): 3x bronz

Organizátorovi PK Orca Bratislava za usporiadanie pretekov patrí veľká vďaka.

Tento víkend plavcov čakajú preteky v Šamoríne, kde budú reprezentovať klub (Andrej Vonyik, Nella Martišovičová a Nina Jankovská) a v Győri (Maty Hajko, Hanka Kacera a Mirko Záborský).