Plné hľadisko a prvé miesto

Publikované: 16. apríl 2019 - 9:46
V nedeľu bola na prvoligovom zápase Dunajská Streda – Stupava dobrá nálada.

V zaplnenej mestskej športovej hale bolo veľa fanúšikov, aj tak hostia začali lepšie, po 1,5 minútach viedli 2:0, domáci nezvládli ani sedmičku.

Aj po 8 minútach viedli ešte hostia o 2 góly, hoci naši strelili už 4. Obrana bola výborná, brankárka Oláh Bella všetko chytala. Preto nebolo prekvapením, že Dunajskostredčanky navyšovali skóre. Straka Mária a Bugár Cintia neustále strieľali góly.

V 14. minúte po 2 rýchlych vylúčeniach sa zdalo, že to nie je jej zápas, ale predsa dokázala, že má našťastie dobrú formu a dala celkovo 8 gólov. Celý oddiel hral dobre, obecenstvo fandilo. V obecenstve bol aj majiteľ futbalového klubu DAC, Világi Oszkár.

Po prestávke bol rozdiel 5 gólov, ale súperky ukázali, že nenadarmo viedli tabuľku, a v 50. minúte bol rozdiel už len jednogólový. Vtedy sa o slovo prihlásili Brunczvik Fanni a Juhos Kata, ktorých góly priniesli  pokoj a rozdiel navýšili o 4 góly. Konečný výsledok bol 30-26.

HC DAC Dunajská Streda - HC Tatran Stupava 30-26 (12-8)

To znamená, že po 18. kole vedú tabuľku žlto modré. Čakajú ich však ešte 4 zápasy.