Back to top

Po „prestávke“ ešte silnejší!

Publikované: 8. december 2021 - 7:51
Žiaľ, pandémia zasiahla každú časť nášho života. Nebolo a nie je tomu inak ani v prípade športovcov. O to viac to bolí, keď sa to týka športovcov – detí a mládeže, ktorých šport spája a posilňuje, či už fyzicky, ale aj psychicky.
Po „prestávke“ ešte silnejší!

Zrušené tréningy a súťaže zasiahli takmer každé odvetvie športu. Inak tomu nebolo ani v prípade tanečníkov akrobatického rokenrolu, ktorého popularita v Dunajskej Strede stále rastie. Či už na súťažnej vrcholovej úrovni v klube, alebo v športovej príprave najmenších talentov v materských školách. S komplikovanou situáciou sme sa snažili vysporiadať veľmi rýchlo a nenechať nič na náhodu. Jedinou možnosťou pre nás ostali online tréningy a individuálna kondičná príprava v podobe virtuálneho behu do Írska a späť. Práve tieto dve veci nás perfektne pripravili na skrátenú súťažnú sezónu 2021, v ktorej sme získali 11 zlatých, 8 strieborných a 6 bronzových medailí. V kategórii Deti sme mali dva úspešné páry. Matej Majerčík-Barbora Plačková jr. /finalisti svetového pohára v rakúskom Grazi/ a Matúš Kerek-Natália Pastírová /trojnásobní víťazi medzinárodnej súťaže v Českej republike/. V žiackej kategórii sme mali taktiež dvojité zastúpenie. Pár Patrik Rakovický-Viktória Rakovická získali bronzovú medailu na medzinárodnej súťaži v českých Říčanoch a pár Adam Hodossy-Ela Plevíková sa prebojoval do štvrťfinále svetového pohára v rakúskom Grazi. V kategórii Duo Girls, ktorá bola pre nás najúspešnejšia, sme mali trojité zastúpenie. Na medzinárodnej súťaži v Říčanoch sme obsadili všetky 3 medailové umiestnenia /1. Berill Bondoa-Ellyshia Džerengová, 2. Marianna Németh-Viktória Rakovická, 3. Réka Horváth-Kristína Ružičková. Takzvanou „čerešničkou na torte“ boli 2 zlaté a 1 strieborná medaila pre dievčenskú formáciu ROBIN HOOD v zložení (Berill Bondoa, Ellyshia Džerengová, Kristína Ružičková, Réka Horváth, Ela Plevíková, Marianna Németh, Viktória Rakovická, Lea Boberová). V dospelej kategórii „Couple dance show“ sme mali zastúpenie v podobe párov Rasťo Baňas-Dominika Grajcarová a Marcel Macik-Barbora Plačková, ktorí taktiež reprezentovali SR a Dunajskú Stredu na medzinárodnej súťaži v Říčanoch a svetovom pohári v Malinove.

V súčasnosti bohužiaľ opäť trénujeme „dištančne“ , ale veríme, že nás to posilní a opäť nakopne k ešte lepším výsledkom.

Touto cestou sa chceme samozrejme poďakovať rodičom, ktorí to nevzdali ani v ťažkých časoch. Naša vďaka za podporu patrí aj mestu Dunajská Streda, Základnej škole na Jilemnického ulici a pánovi riaditeľovi Petrovi Gajdošovi. Najväčšia vďaka patrí všetkým športovcom nášho klubu a samozrejme ich trénerom Dominike Grajcarovej a Barbore Plačkovej.

Mgr. Rastislav Baňas
Hlavný tréner a vedúci klubu Akrobatického rokenrolu Športujsnami Dunajská Streda

Toto ste už čítali?

Cookies