Back to top

Po veľkolepej rekonštrukcii otvorili Penzión Thermalpark

Publikované: 1. júl 2024 - 9:06
V piatok 28. júna v slávnostnej atmosfére odovzdali zrekonštruovaný a rozšírený Penzión Thermalpark.
Po veľkolepej rekonštrukcii otvorili Penzión Thermalpark

Po módnej prehliadke plaviek, ktorú predviedli finalistky súťaže krásy „Felvidék Arca”, prítomných pri slávnostnej príležitosti privítal riaditeľ Thermalparku Gabriel Somogyi a následne požiadal primátora nášho mesta Zoltána Hájosa o príhovor.

Prítomných s radosťou pozdravil aj primátor Dunajskej Stredy, pričom zdôraznil, že podobné stretnutia v Thermalparku na začiatku letnej sezóny sa pomaly stávajú tradíciou, keďže „ vďaka pánovi riaditeľovi a jeho tímu sa vždy nájde príležitosť a dôvod oslavovať a otvoriť tak spoločne letnú sezónu,“ povedal Zoltán Hájos.

„Táto investícia sa začala pred dvomi rokmi a čo je veľmi dôležité, bola úspešná vďaka dobrému hospodáreniu termálneho kúpaliska,“ povedal primátor s tým, že rozšírením ubytovacích kapacít kúpalisko môže navštíviť viac turistov a vďaka tomu bohatne aj naše mesto. Poďakoval sa projektantom, zvlášť vyzdvihol rýchlu prácu zhotoviteľa, vďaka čomu zrenovovaný penzión dnes už môže prijímať hostí. Primátor vyjadril nádej, že zamestnanci penziónu tu budú tiež spokojní – v krásnom prostredí je určite príjemnejšie pracovať.

„Vďaka tým, čo priložili ruku k dielu, sem budú môcť zavítať hostia, ktorí odtiaľto budú odchádzať s dobrým srdcom a vedomím, že sa k nám určite chcú vrátiť,” uzavrel svoj príhovor Zoltán Hájos.

Po uvítacích slovách Gabriel Somogyi spomenul, že na aktuálnej slávnosti odovzdania penziónu vidno výsledok piatich až šiestich rokov trvajúcich prípravných prác. Rekonštruovaný penzión znamená koniec procesu stavby a súčasne aj začiatok práce – začiatok poskytovania služieb návštevníkom.

Vyjadril srdečné poďakovanie za prácu všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby penzión dostal nový šat, pričom vyzdvihol najmä návrhárov dizajnu exteriéru a interiéru penziónu Zoltána Pintéra a Andreu Hegyi.

Vyjadril nádej, že zrekonštruovaný a rozšírený penzión bude môcť privítať nových hostí a udržať či dokonca zvýšiť počet hostí, ktorý bol v minulom roku okolo 480-tisíc.

Radosť z rozširovania kúpaliska vyjadrila aj Ivana Vala Magátová, novovymenovaná riaditeľka národnej organizácie na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel, a zaželala Thermalparku veľa úspechov do budúcna.

Po ďalšej krátkej módnej prehliadke Gabriel Somogyi spolu s primátorom nášho mesta Zoltánom Hájosom oficiálne odovzdali budovu prestrihnutím pásky a následne pozvali hostí na prehliadku interiéru a izieb, ako aj na recepciu v novej reštaurácii penziónu.

Ďalšie fotografie z oficiálneho otvorenia si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Text a foto: Vince Rózsár

Cookies