Back to top

Počas prípravného stretnutia DAC-Pohronie

Publikované: 18. jún 2022 - 11:31
DAC v rámci prvého zápasu letnej prípravy si práve zmeria sily s mužstvom zo Žiaru nad Hronom. Hrá sa v akadémii od 11.00 h, vstup je voľný.
Počas prípravného stretnutia DAC-Pohronie

MOL Akadémia bude zajtra dejiskom nášho prvého zápasu v rámci letnej prípravy. Súperom DAC-u bude FK Pohronie, posledný tím nedávno skončenej sezóny vo Fortuna lige.

Klub zo Žiaru nad Hronom, ktorý má v „rodnom liste“ uvedený rok založenia 2012, bol súčasťou našej najvyššej súťaže tri ročníky. Kým v prvých dvoch dokázal uniknúť zostupu, tentoraz nepomohlo ani 5 trénerov, ktorí sa na lavičke mužstva vymenili. V 32 kolách si pripísali len štyri víťazstvá, z toho dva v samom závere pod vedením Petra Léranta už v situácii, keď bol zostup neodvratný.

Bývalý obranca DAC-u prevzal Pohronie na posledné štyri kolá a dostal za úlohu skonsolidovať ho na druhú ligu. Prípravu odštartovali podobne ako my v pondelok 13. júna. Mužstvo prechádza zmenami, nakoľko viacerým hráčom sa skončili zmluvy a klub s nimi už neráta. Z jarného kádra by mali pokračovať brankár Slančík, kapitán Blahút, ďalej Klabník, Štrba, Ožvolda, Steinhübel, Sandal, Šmatlák, Straka či Prachar. Starší dorastenci Pohronia zažili na jar historický postup do najvyššej súťaže U19 a niekoľkí hráči dostanú príležitosť presadiť sa do A tímu.

S Pohroním sme si v najvyššej súťaži zmerali sily šesťkrát, v 5 prípadoch sa zrodilo víťazstvo nášho tímu, jeden duel skončil remízou. Skóre je 14:2 z nášho pohľadu.

Hráči DAC-u v pondelok a utorok absolvovali testy a od stredy sa mužstvo pripravuje pod vedením nového trénera Adriana Guľu, ktorý zajtra ešte nebude mať k dispozícii sedmičku reprezentantov (Veszelinov, Blackman, Davis, Ciganiks, Njie, Nebyla, Krstović). Pre zranenie či chorobu budú chýbať aj Balić, Pinto, Bögi, Sharani, Kalmár, Szendrei a Balogh.

„Toto prípravné stretnutie nám poslúži aj ako príležitosť vidieť hráčov zo širšieho kádra. Počítame s tým, že nielen naši kmeňoví futbalisti, ale aj chalani z akadémie a zo Šamorína zacítia šancu a budú sa chcieť ukázať v zápase a predviesť kvalitný výkon, aby získali motiváciu a cítili, že úspech záleží len na nich. Zámerom ja vidieť chlapcov nielen v tréningu, ale aj v zápase. Chceli by sme ukázať aj zopár vecí z tréningového procesu, ale prvoradé bude vidieť ich individuálnu kvalitu. Vložiť teraz systémové prvky do hry za taký krátky čas je totiž nemožné. Od hráčov očakávam energiu, chuť, entuziazmus a kvalitný výkon, veď hráme doma v našej akadémii a máme na sebe dres DAC-u. Očakávam, že pôjdu naplno a po zápasoch a prvých tréningoch si môžeme vyhodnotiť nielen technicko-taktické veci, ale aj mentalitu futbalistov,“ vyhlásil kouč Adrian Guľa na margo svojich očakávaní pred zajtrajškom.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - FK Pohronie má výkop v sobotu 18.6.2022 o 11.00 hod, rozhodujú Smolák - Hegedűs, Štofik.

Informácie pre fanúšikov

Súboj dvoch žlto-modrých tímov sa uskutoční na trávnatom ihrisku č. 1 MOL Akadémievstup je voľný.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili vyznačené parkovisko bývalého cukrovaru na Viedenskej ceste, prípadne státie pozdĺž Viedenskej cesty - sledujte pokyny usporiadateľov.

Vstup do areálu je možný cez rampu pri hlavnom vchode, otvárame 45 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 10.15 hod.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies