Nachádzate sa tu

Počet prípadov nakazených v SR prekročil 400

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, september 25 - 13:37 | Správy
Premiér v reakcii na nárast počtu prípadov reagoval, že nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili.
Počet prípadov nakazených v SR prekročil 400

Premiér v reakcii na nárast počtu prípadov reagoval, že nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. "Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti COVID-19, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú ... priniesli svoje výsledky. Výsledky 'boja za slobodu', ktorý teraz slobodu zoberie všetkým," skonštatoval. Ako hovorí, veril, že ľudia sa budú správať rozumne, ale zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli.

Na Ministerstve zdravotníctva SR bude v piatok od 11.00 h zasadať Pandemická komisia vlády SR. Či zverejní svoje odporúčania, nie je zatiaľ zrejmé. "O prípadnom mediálnom výstupe rozhodnú na zasadnutí členovia pandemickej komisie," uviedli z tlačového odboru ministerstva zdravotníctva.

Vo štvrtok (24. 9.) o situácii na pôde rezortu rokovalo konzílium odborníkov. Ako priblížil Matovič, hovoriť sa malo aj o epidemiologických opatreniach v súvislosti s nárastom pozitívne testovaných, ktoré by sa mohli postupne zapínať. Konkrétne opatrenia zatiaľ nespresnili.

ma7.sk/teraz.sk