Podbrezová - DAC 0:2 (0:0)

Publikované: 15. október 2017 - 8:42
DAC si zaslúžene pripísal prvú výhru na podbrezovskom štadióne, ktorú gólmi zabezpečili Huk s Ljubičićom.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali tri zmeny v základnej jedenástke. Pre kartové tresty mali stopku Simon a Živković, kým Vida bol presunutý na lavičku. Namiesto nich dnes dostali príležitosť Ľupták, Koštrna a Ashiru. Aktívnejšie začal domáci celok, ktorý si vybojoval aj niekoľko štandardných situácii, no nášho gólmana veľmi nezamestnal. V 14. minúte sme prvýkrát zakončovali vážnejšie, Ljubičićova strela z prvej však nesmerovala medzi tri žrde. V 22. minúte Pačinda prekvapil doposiaľ suverénnu obranu, rýchlosťou získal loptu od Kostelného a v nájazde na brankára ho v stopercentnej pozícii Kuciak vychytal. O dve minúty zakončoval Mikuš na druhej strane asi z dvadsiatich metrov, nebol presný. V 33. minúte bolo horúco v našej šestnástke po Leškovom centri, loptu tečoval Dordević, ktorého hlavička len tesne minula ľavú žrď. V 39. minúte sa po Leškovom centri presadil opäť Dordević aj popri dvoch brániacich hráčoch, z ťažkej pozície však zakončil nepresne. Polčas chudobný na strely a gólové príležitosti skončil zaslúženou remízou.

Druhé dejstvo sme síce začali bez striedania, no s okamžitou strelou od Kalmára, ktorá však nebola presná. Po dvoch štandardkách domáceho celku sme sa pustili v 51. minúte do rýchlej kontry dvaja na jedného, počas nej Pačinda loptu posunul na Čmelíka a Lukáš z miliónovej príležitosti loptu len nastrelil na Kuciaka. Hra sa potom opäť presunula medzi pokutové územia až prišla 65. minúta. V nej Kalmár zahral priamy kop, Huk sklepol loptu na Maleca, ten zakončiť nedokázal, avšak jeho pričinením sa dostala pred dobiehajúceho Huka, ktorý ju dopravil do prázdnej brány - 0:1. Pre Tomáša Huka sa jednalo o prvý ligový gól za naše farby a zároveň aj o prvý gól nášho klubu na podbrezovskom štadióne v najvyššej súťaži (pri našom doteraz jedinom víťazstve 3:2 u súpera sme si zmerali sily v Brezne). O štyri minúty sme mohli definitívne rozhodnúť, center z pravej strany hlavičkoval absolútne osamotený Divković, lopta skončila tesne vedľa. Na druhej strane sa k zakončeniu dostali Mikuš, Leško a aj Rendla, ale veľa vody predsa len nenamútili. V 82. minúte vyslal ďalekonosný pokus novic na ihrisku - Kuc - nebol však úspešnejší ako jeho spoluhráči. V 88. minúte prišlo definitívne rozhodnutie, keď sme sa opäť dostali do prečíslenia dvaja na jedného, na konci ktorého Malec posunul loptu na nabiehajúceho Ljubičića a náš kapitán na dvakrát prekonal brankára aj s obrancom - 0:2. V nadstavenom čase ešte Macej zneškodnil Viazankov pokus letiaci po zemi k žrdi a po ňom sa mohli začať oslavy nášho prvého víťazstva na podbrezovskom štadióne v najvyššej súťaži.

Siedme víťazstvo v ročníku pre nás znamená posun na tretiu priečku v nedokončenom dvanástom kole. Gólom Huka a Ljubičića sa prizeralo krásnych 219 žlto-modrých priaznivcov, ktorým ďakujeme za výraznú podporu počas celého stretnutia. Druhú polovicu základnej časti Fortuna ligy sme teda rozbehli. Najbližšie sa však pozrieme na Slovnaft Cup, kde v rámci osemfinále vycestujeme na pôdu Medzeva v stredu 18. októbra o 15:00. V ligovom pokračovaní nás zase čaká domáci súboj s Trenčínom o týždeň v sobotu.

Marco Rossi, DAC: „Myslím si, že naše víťazstvo môžeme považovať za zaslúžené. Prvý polčas sme odohrali dobre v rámci taktickej stránky, no z technickej to nebolo fajn. V druhom sme vylepšili aj techniku a veľmi nám pomohol príchod Maleca na ihrisko, ktorý dobre vstúpil do stretnutiu. Zaslúžene sme zvíťazili, lebo v druhom dejstve sme hrali lepšie ako v prvom.“

Marek Fabuľa, Podbrezová: „Počas prvého polčasu sme splnili, čo sme chceli. Stretnutie malo patričné parametre, no v takých náročných zápasoch ako je tento nám chýbalo väčšie sebavedomie. Dopustili sme sa viacerých chýb. Žiadalo sa nám viac presadiť smerom dopredu. Prvý polčas dopadol z našej strany dobre až na chybičku, ktorú však napravil Kuciak. Dnes to bolo o prvom góle. Vzhľadom na našu situáciu bolo z hráčov cítiť kŕč. Pri góloch sme doplatili na našu nedisciplinovanosť, keďže sme ich inkasovali zo štandardiek. V zakončeniach nám chýbal potrebný kľud, a to rozhodlo. Som spokojný s prístupom a nasadením, čo som videl v prvom polčase. Treba priznať, že súper bol minimálne o gól lepší, a tak mu gratulujem k víťazstvu.“

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:2 (0:0)