Podbrezová - DAC 1:2 (0:1)

Publikované: 23. júl 2018 - 10:53
Pri debute nového trénera Petra Hyballu DAC proti Železiarom odohral výborný prvý polčas, ktorý korunoval víťazstvom 1:0. V nadstavenom čase prvý zápas ligovej sezóny mužstvo rozhodlo aj s fantastickou, 292-člennou žlto-modrou podporou z tribún.

Náš nový kouč Peter Hyballa spravil oproti predošlému duelu v Európskej lige dve zmeny v základnej zostave. Ljubičića so Záhumenským nechal oddychovať a namiesto nich dnes dal príležitosť M. Vidovi a Tretyakovi. Navyše úvodné rozostavenie 3-5-2 zmenil na 4-3-3. Domáci si dve úvodné príležitosti  vypracovali už v ôsmej minúte, najprv Mikušovu hlavičku z dobrej pozície kryl Macej, kým pri následnej dorážke osamotený Opoku pálil nad. V 15. minúte Bayo potiahol loptu k pokutovému územiu, nahral K. Vidovi, ktorému z prvej lopta nesadla dobre. O dve minúty Leško zahral priamy kop na Barana, po dobrom výskoku našu bránu hlavou neohrozil. V dvadsiatej minúte Tretyakov našiel K. Vidu pred pokutovým územím, jeho fantasticky umiestnenú hlavičku k ľavej žrdi zneškodnil výborný Kuciakov zákrok. O päť minút si K. Vida vyskúšal aj ľavačku, pálil vyše meter nad. Po pol hodine mohol náš fantasticky zaplnený sektor oslavovať, center K. Vidu v ťažkej pozícii hlavičkoval Bayo a až odrazenú loptu Pačinda dorazil z kroka do prázdnej brány - 0:1. Po góle sme tlačili a kombinovali aj naďalej, no už nám chýbala lepšia „finálka“. Minútu pred koncom polčasu Šatka šikovne vysunul kolmicou Baya, ten bez prípravy loptu v nádejnej pozícii netrafil najlepšie. Polčas sprevádzaný dobrým futbalom z našej strany sme zaslúžene vyhrali 1:0.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien na oboch stranách ihriska. Už v 47. minúte Leško pálil z ostrého uhla na pripraveného Maceja. O minútu hrozil aj Pačinda, opečiatkoval ľavú žrď, no z nesprávnej strany. V päťdesiatej minúte po Leškovej štandardke Mikuš nadvihol loptu hlavou v šestnástke, čím nedal šancu nášmu gólmanovi - 1:1. Hra sa po vyrovnávajúcom góle vyrovnala. V 58. minúte si Leško našiel palebnú pozíciu, no s prízemnou strelou spoza pokutového územia Macej nemal problém. V 72. minúte predĺžil Bayo Pačindov center na K. Vidu, ten nastrelil len bočnú sieť. V osemdesiatej minúte nebezpečne zakončoval striedajúci Mejri, našu bránu našťastie minul asi o meter. V zápätí dostal Bayo pas na nábeh, ale obranca Podbrezovej ho dobehol a v hodine dvanástej odzbrojil. V 85. minúte sme zahodili nemožné, po Pačindovom rohu sa lopta odrazila ku K. Vidovi, ten vypálil, lopta prešla k osamotenému Bayovi, ktorý v miliónpercentnej príležitosti poslal loptu priamo do náručia kľačiaceho brankára. Od 87. minúty sme hrali v početnej výhode, v priebehu pár sekúnd totiž Mejri nazbieral dve žlté a išiel predčasne pod sprchy. V nadstavenom čase sme opäť  fantasticky udreli, po Koštrnovom centri Kuciak loptu vyrazil rovno na K. Vidu, a ten už nemal najmenší problém definitívne rozhodnúť – 1:2. Po góle už bolo jasné, že debut nášho nového trénera Petra Hyballu môžeme hodnotiť na výbornú.

Prvé kolo Fortuna ligy a tri body sú naše! Ďakujeme nášmu dvanástemu hráčovi, že vás máme. Počet 292 fanúšikov v Podbrezovej je neskutočný! Fortuna liga je teda odštartovaná! Najbližšie sa však opäť musíme preladiť na zápas v Európskej lige, kde vo štvrtok 26. júla o 21:00 na domácej pôde privítame Dinamo Minsk. Ligové pokračovanie je zase na programe o týždeň, kedy do MOL Arény zavíta Podbrezová.

Peter Hyballa, DAC: „Sme veľmi šťastní, pretože víťazstvo sa zrodilo v posledných sekundách aj s prispením šťastia. Pre nás to bol  vzrušujúci zápas, keďže som dva dni pri mužstve. Už v Tbilisi som videl naživo mužstvo, potom v piatok sme sa mali možnosť zhovárať s hráčmi a včera sme mali prvý tréning. Trošku sme si prebrali základné informácie o súperovi, našu filozofiu. Čo sa týka zápasu, tak prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, hlavne v strede ihriska sa nám darilo. Možno sme mohli hrať viac do krajov a hlavne strieľať viacej gólov z našich šancí. Hrali sme však proti výbornej obrane domácich. V druhom polčase hral súper lepšie, zaslúžene vyrovnal na 1:1 a až potom sme sa dostali do hry. Záver opäť patril nám. Hrali sme na troch útočníkov s menším rizikom a ku koncu sa dopredu dostal aj Koštrna. Červená karta pre súpera bola našou vzpruhou. Verím, že táto víťazná mentalita bude úspešná aj v Európskej lige. Gratulujem súperovi, ktorý dobre bránil s nebezpečnými štandardkami. Zápas to bol pre nás ťažký, no mali sme aj trochu šťastia. Vyhrali sme a sme z toho naozaj šťastní.“

Marek Fabuľa, Podbrezová: „Samozrejme, čakali sme náročný zápas proti ťažkému súperovi, akým Dunajská Streda naozaj je. Aj predsezónne vyhlásenia jasne hovorili, že chcú byť favoritom v zápasoch a chcú byť dominantní. My sme tomu prispôsobili taktiku. V rámci defenzívy to bolo z našej strany v poriadku. Útočná fáza však ešte niečo potrebovala. V druhom polčase bol vstup z našej strany dobrý, no je na škodu veci, že zápas rozhodla taká chyba. Na druhej strane, klubová filozofia je jasne daná a hovorí o mladých hráčoch v kádri. Pre nich práve takéto zápasy sú dôležité. Každý hráč si ním musí prejsť skôr či neskôr. Je však škoda, že to prišlo v taktom dôležitom stretnutí. Mrzí nás, že sme neukopali ani bod, no proti tak kvalitnému súperovi treba aj šťastie, ktoré nám chýbalo hlavne v závere. S výkonom mužstva som však spokojný. Ukázali sme, že aj s mužstvom z prvej šestky vieme hrať vyrovnanú partiu. Budeme sa snažiť, aby sme najbližšie proti takýmto mužstvám bodovali.“

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)