Nachádzate sa tu

Poďme spolu na zápas DAC-Michalovce!

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, máj 15 - 16:00 | Správy DAC
Projekt „Poďme spolu na DAC!“ pokračuje pri príležitosti posledného zápasu sezóny. Od návštevníkov predošlého stretnutia DAC dostal krásny ďakovný list, ktorého obsah nájdete v článku.
Poďme spolu na zápas DAC-Michalovce!

Aj na poslednom domácom stretnutí sezóny privítame hostí v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“Dnes sa začína registrácia na duel DAC-Michalovce, ktorý sa bude hrať v MOL Aréne v piatok 24. mája 2019 o 19.00 h.

Prihlásiť sa môžete do pondelka 20. mája do 24.00 h cez formulár, ktorý si môžete stiahnuť tu. Vyplnený registračný formulár prosíme zaslať na emailovú adresu jatek [at] fcdac.sk. Do prihlášky uveďte stručné zdôvodnenie, prečo by sme mali vybrať práve vašu školu, organizáciu. Subjekt, ktorý pošle najtrefnejšiu odpoveď, sa môže tešiť na návštevu zápasu v MOL Aréne.

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia dopravy, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu. Od ligového ročníka 2017/18 sa projekt stal súčasťou Futbalmánie.

FC DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie (odhadovaná dĺžka cca 3-4 hodiny):

- Vyzdvihnutie žiakov v mieste školy (2 hodiny pred zápasom, max. 100 km v okolí Dunajskej Stredy)
- Doprava na zápas autobusom DAC
- Odovzdanie suvenírov
- Návšteva zápasu DAC
- Fotenie
- Návrat autobusom po zápase

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!

V projekte „Poďme spolu na DAC!“ budeme pokračovať aj v nasledovnej sezóne 2019/20! Sledujte náš web pre informácie ohľadom podmienok registrácie!

DAC-Sereď: zážitky a reakcie detí z Vinice

Víkendového domáceho stretnutia proti Seredi sa zúčastnili žiaci Základnej školy Bálinta Balassiho s vyučovacím jazykom maďarským vo Vinici, ktorá úzko spolupracuje s miestnym športovým klubom ŠK Vinica. Návšteva Akadémie aj MOL Arény zanechala v deťoch aj dospelých výraznú stopu, o čo sa s nami podelili vo svojom ďakovnom liste, z ktorého citujeme.

„Ďakujeme za príležitosť zúčastniť sa projektu „Poďme spolu na DAC!“ Ťažko slovami vyjadriť našu vďaku, preto sme poprosili našich mladých futbalistov, aby napísali, čo sa im páčilo najviac.

„Veľmi som si návštevu užíval. Po príchode na akadémiu sa mi zaligotali oči... Pomyslel som si, že ak budem dobre chytať, možno sa mi raz naskytne príležitosť zatrénovať si tu. Aj zápas, jeho atmosféra a fandenie boli super. Hoci sme prehrali, mužstvo príkladne bojovalo. Zápas sme prežívali tak intenzívne, že večer nikto z nás nemal hlas. Dúfam, že sa sem ešte vrátim a raz si za DAC zahrám aj ja.“ Péter

„Návšteva Arény bola fantastická. Zápas a atmosféra boli úchvatné. Najviac a mi páčila polčasová prestávka, kedy sme sa mohli fotiť s hráčmi na ihrisku a vypýtať si od nich autogramy.“ Barnabás

„Akadémia ma prekvapila svojou veľkosťou a výbornými ihriskami. Pre tunajšie deti musí byť zážitkom hrávať na nich. Celé prostredie je veľmi sympatické, Dunajskostredčania môžu byť hrdí na svoju Akadémiu.

Zápas DAC-u bol pre mňa prvý vážny, ktorý som videl naživo. Najviac sa mi páčila atmosféra a spôsob, akým fanúšikovia podporovali mužstvo napriek tomu, že už od prvej minúty prehrávalo.“ Bálint

„Prehliadka Akadémie bola výborná, ale to najlepšie prišlo až potom. Zápas... Veľmi sa mi páčila atmosféra a súlad medzi hráčmi a fanúšikmi. Je pravda, že DAC prehral, ale nikto nebol smutný, ľudia ešte viac fandili. Mne sa to veľmi páčilo, zostane to pre mňa zážitkom na celý život!“ Dávid

Sme nevýslovne vďační... Najkrajšou odmenou našej práce a snaženia sú momenty, keď vidíme šťastné tváre našich detí. Presne to sa stalo aj v sobotu. Obrovská vďaka DAC-u za možnosť pre deti z našej dediny zúčastniť sa tohto podujatia. Sme presvedčení, že si odniesli zážitky, na ktoré nikdy nezabudnú!“

Zdroj: fcdac.sk

Tagy: DAC