Back to top

Podnikateľ roka je z Dunajskej Stredy

Publikované: 11. marec 2016 - 13:13
Patrick Hessel zo spoločnosti c2i je víťazom slovenského kola celosvetovej súťaže EY Podnikateľ roka 2015 – uverejnila webová stránka etrend.sk.

Dunajskostredská eseročka vyrába karbónové dielce pre prémiové a pretekárske automobily či letecký priemysel, P. Hessel ju založil a vedie od roku 2006. Finalistami hlavnej ceny boli okrem víťaza aj Ján Lunter z banskobystrickej Alfa Bio, Michal Drobný a Tomáš Drobný zo Cinemax v Bratislave, Miriam Poništová z DeutschMann Internationale Spedition a Pavol Demáček z Medeko Cast. Technologickým podnikateľom roka sa stal Branislav Mičieta zo žilinského CEIT-u.

Súťaž Podnikateľ roka na Slovensku organizuje poradenská a audítorská spoločnosť EY (v minulosti Ernst & Young) s týždenníkom TREND. Výsledky jej desiateho ročníka na Slovensku vyhlásili na základe hlasovania poroty zostavenej prevažne z doterajších víťazov súťaže.

Najvyššie ocenenie si v silnej konkurencii odniesol podnikateľ s nemecko-slovenským pôvodom, ktorý postupne doviedol svoj technologický start-up od kusových dodávok pre motoršportové a tuningové stajne k malosériovej výrobe pre svetové automobilky.

Vyrába súčiastky do takých automobilov, ktorých cena začína nad miliónom eur. Karbónové dielce cenovo vysoko prekračujú oceľové a hliníkové súčiastky, no vynikajú pevnosťou a ľahkosťou a sú vyhľadávané.

V rokoch 2012 až 2014 firma zdvojnásobila tržby na 8,5 milióna eur aj počet zamestnancov. V dielňach, ktoré čistotou pripomínajú skôr zdravotnícke zariadenia dnes pracuje vyše 330 ľudí, z toho tridsať vo vývoji.

Doterajší víťazi:

2006 - Miroslav Trnka, Eset

2007 - Miroslav Trnovský, SkyBau

2008 - Peter Zálešák, Nay

2009 - Michal Štencl, Sygic

2010 - Tomáš Bel, ExiSport

2011 - Ľuboš Fellner, Bubo travel agency

2012 - Vladimír Levársky, OMS

2013 - Vladimír Šrámek, Decodom

2014 - Alexander Varga a Eva Stejskalová, MicroStep

 

Zdroj: etrend.sk

Foto: EY

Toto ste už čítali?

Cookies