Back to top

Pohárový duel v Piešťanoch odložený!

Publikované: 18. august 2020 - 10:10
Po tom, ako sa vo Fortuna lige objavil prvý prípad koronavírusu, Slovenský futbalový zväz rozhodol o odklade stretnutí Slovnaft Cupu s účasťou tímov najvyššej súťaže.
Pohárový duel v Piešťanoch odložený!

Koronavírus opäť zasiahol do slovenského futbalu. Zápasy Slovnaft Cupu, ktoré mali v strede tohto týždňa odohrať tímy Fortuna ligy, sa odkladajú na neurčito. Informoval o tom Slovenský futbalový zväz v oficiálnom stanovisku na svojej internetovej stránke, ktoré uvádzame v plnom znení:

Slovenský futbalový zväz na základe podozrenia na pozitívny test na COVID-19 v jednom z mužstiev Fortuna ligy odkladá zápasy účastníkov Fortuna ligy v najbližšom kole Slovnaft Cupu, ktorý spadá pod gesciu SFZ, na neurčito. Druhé kolo pohára je na programe počas tohto týždňa v utorok a v stredu, tj. 18. a 19. august 2020. SFZ chce týmto krokom predísť prípadnému šíreniu koronavírusu vo fortunaligových tímoch, najmä tých, ktoré hrajú v európskych pohárových súťažiach a zároveň aj v regionálnych kluboch.

SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a naďalej sa bude nimi riadiť.

SFZ situáciu monitoruje a bude na ňu operatívne reagovať z pozície strešného orgánu slovenského futbalu. O svojich rozhodnutiach bude okamžite informovať prostredníctvom svojho webového sídla www.futbalsfz.sk a oficiálnych kanáloch na sociálnych sieťach.

Odklad sa týka aj nášho stretnutia úvodného vystúpenia v domácej pohárovej súťaži Slovnaft Cup v Piešťanoch, ktoré sa malo hrať v stredu 19.8.2020 o 17.00 hod. Nový termín zatiaľ nie je známy.

Podľa čerstvého vyhlásenia Únie ligových klubov víkendové stretnutia 4. kola našej najvyššej súťaže ohrozené nie sú.

Toto ste už čítali?

Cookies