Back to top

Pohárový štart u Fábryovcov?

Publikované: 18. júl 2020 - 10:49
V druhom kole Slovnaft Cupu na razíme na postupujúceho zo súboja účastníkov 5. ligy Veľké Ripňany-Piešťany.
Pohárový štart u Fábryovcov?

Do 52. ročníka Slovenského pohára vo futbale – Slovnaft Cupu 2020/21 – sa prihlásilo o jedno mužstvo viac ako v minulom ročníku. O trofej v novej sezóne zabojuje 229 tímov, ktoré hrajú od 5. ligy až po najvyššiu súťaž plus dvaja víťazi oblastných pohárov.

Zápasy úvodného kola sa odohrajú na prelome júla a augusta. Kluby I. a II. ligy sú tradične nasadené do druhého kola, žreb ktorého sa uskutočnil v strede tohto týždňa.

DAC v 2. kole narazí na lepšieho z dvojice OFK Veľké Ripňany - PFK Piešťany. Títo dvaja účastníci piatej najvyššej súťaže si zmerajú sily v nedeľu 2. augusta.

Veľké Ripňany nie sú neznáme ani pre priaznivcov DAC-u, veď práve tu začal svoju kariéru Andrej Fábry a v susedných Malých Ripňanoch je dodnes doma. „V zápase proti Piešťanom budem Ripňanom držať palce, pretože by som si veľmi rád proti nim zahral. V našej dedine by to bol veľký sviatok a pre mňa osobne veľmi špecificky zápas,“ vyhlásil stredopoliar DAC-u.

Oficiálny hrací čas 2. kola je streda 19. augusta o 17.00 hod.

Podľa pavúka, ktorý platí po 3. kolo, sa v prípade postupu stretneme v ďalšom kole s mužstvom, ktoré vzíde zo štvorice tímov Voderady-Šoporňa (obaja V. liga) a Pata-Hlohovec (obaja IV. liga).

 

zdroj: dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies