Pohronie - DAC 1:2 (0:0)

Publikované: 13. august 2020 - 12:52
Proti Pohroniu sa naši hráči poriadne nadreli a zapotili. Defenzívne založené mužstvo, ktoré sa spoliehalo na kontry, sme dlho nevedeli prekabátiť. Nesmierna snaha sa vyplatila až v samotnom závere, kedy sa nám podaril takzvaný „špinavý“ gól, s ktorým sme predsa len rozhodli o trojbodovom zápise. Opäť ďakujeme našim fanúšikom, že na Pohroní vypredali celý hosťovský sektor.

V úvode sezóny sme proti Seredi predviedli výborný výkon. Náš tréner Bernd Storck sa tak rozhodol nespraviť v našej základnej jedenástke ani jednu zmenu. Podľa očakávania sme začali aktívnejšie. Davis zahral v siedmej minúte roh na bližšiu žrď na nabiehajúceho Friedeho, ktorý loptu nedokázal umiestniť v dobrej pozícii. Po Kružliakovom dôraze v strede poľa dostal kolmicou loptu Divković, nádejnú príležitosť však medzi tri žrde nevopchal. Do obrovskej príležitosti sa dostal Fadera po Müllerovej fatálnej chybe, obišiel aj Jedličku, avšak nepochopiteľne pálil nad. V 24. minúte Davis našiel aj napriek domácej hradbe Kalmára, čo však nášho kapitána prekvapilo, keďže z gólovej pozície poslal len malú domov. V 38. minúte si Blahút vypracoval streleckú príležitosť, loptu poslal zvnútra šestnástky priamo na brankára, no Jedlička musel tvrdý pokus krotiť až na dvakrát. Keďže ani náš dvojnásobný roh v závere sa nekončil zakončením, tak to bolo na prvý polčas všetko. Slabšie prvé dejstvo sa skončilo zákonitou a spravodlivou bezgólovou remízou.

Na remízový rezultát sme pred druhou polovicou stretnutia zareagovali okamžitým striedaním, Kalmára nahradil Sharani. Začali sme ju výborne, po faule na Ramireza dostal šancu ohroziť súpera Balić presne z 25 metrov, loptu trafil fantasticky, prešla cez múr k ľavej žrdi, kde sa Repinský nestihol premiestniť – 0:1. Po góle sa zápas na dlhšiu dobu premiestnil medzi šestnástky. Až v 66. minúte sa k strele dostal Müller po dlhom pase od Balića, ľavú žrď si domáci gólman postrážil. O minútu na to sme doplatili na ošetrovaného Davisa, zastupujúci Divković totiž stratil loptu, ktorú Blahút z pravého krídla dokázal prepasírovať cez celé vápno, aby Mazán zakončil do prázdnej brány - 1:1. Už v 72. minúte sme sa opäť mohli dostať do vedenia, po Balićovom centri totiž Sharani výborne zabehol za obranu, no v obrovskej príležitosti nebol presný. O štyri minúty sme dostali ďalšiu ranu, museli sme totiž vystriedať až dvoch našich zranených hráčov – Sharaniho aj Davisa. Každou pribúdajúcou minútou sme náš tlak na súpera stupňovali, no k zakončeniam sa nám jednoducho nedarilo dostať. V 90. minúte sme sa dostali k trom zaujímavým zakončeniam, no všetky boli v poslednej chvíli zablokované. Nesmierne vytúžený, vypotený a „špinavý“ gól sme predsa len strelili v nadstavenom čase, po centri z ľavého krídla loptu pohladil Ramirez, aby ju Friede azda až silou vôle pretlačil do brány v spleti tiel – 1:2. V šialenom závere sme si už toto nesmierne vydreté víťazstvo nenechali vziať, s vypredaným sektorom hostí sme akurát tak po záverečnom hvizde mohli oslavovať trojbodový zápis.

Druhý zápas a druhé víťazstvo! Aj keď sme museli čakať až do samotného záveru, no predsa len zostávame 100%-ní. Ešte raz ďakujeme za fantastické povzbudzovanie, a za náš sektor zaplnený v maximálnej možnej miere – 105 žlto-modrými. Nový ročník sme odštartovali aj na pôde súpera. V rýchlom slede sa opäť vraciame do MOL Arény, kde v sobotu 15. augusta o 19:00 privítame Nitru.

Hodnotenie trénerov

Bernd Storck, DAC: „Podľa očakávaní sme odohrali veľmi náročný zápas. Potvrdilo sa, že Pohronie hrá v defenzíve veľmi organizovane. Priestory sme si aj napriek snahe veľmi ťažko hľadali. V prvom polčase k tomu prispela aj veľmi pomalá rozohrávka. Dokopy sme si v ňom nič nevypracovali. V druhom polčase sa nám podaril streliť rýchly gól. Vedeli sme, že domáci sa po ňom budú snažiť vyrovnať, no trochu sme im k tomu pomohli, keďže sme na kraji zaspali. Víťazný gól sme strelili v poslednej minúte, a tak samozrejme môžeme hovoriť aj o šťastí. Futbal je už taký, no do poslednej minúty sme šli za víťazstvom, za čo som veľmi rád.“
Mikuláš Radványi, Pohronie: „Som hrdý na mojich hráčov. Taktiku, čo sme zvolili, bola správna. Dunajská Streda je niekde úplne inde ako my. Určite s takým súperom nemôžeme hrať vyrovnanú partiu. Chlapci splnili moje taktické pokyny do bodky. Chceli sme hrať na brejky. Vďaka nemu sa aj Fadera dostal do 100% šance. Bol by som zvedavý, že ako by súper zareagoval na prípadný nečakaný gól. V prvom polčase sme ešte uhrali remízu 0:0, no v druhom sme inkasovali gól po zbytočnej šťandardke. Chlapcom sa však podarilo vyrovnať, siahali sme aj na bod, no ako sme ho v posledných sekundách získali proti Zlatým Moravciam, tak sme ho dnes stratili. K tomu, čo sa dialo na ihrisku, sa vyjadrovať nemôžem a nechcem.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Pohronie - DAC kliknite SEM!!!

FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM DOLNÁ ŽDAŇA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:0)