Back to top

Policajti odkazujú, že stačilo! Začala sa akcia Radar, kontrolovať budú nielen alkohol za volantom

Publikované: 12. október 2022 - 11:48
Od pondelka sa na celom území Slovenska začala dopravno-bezpečnostná akcia RADAR. Policajti z dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa zamerajú najmä na alkohol, rýchlosť a spôsob jazdy.
  Policajti odkazujú, že stačilo! Začala sa akcia Radar, kontrolovať budú nielen alkohol za volantom

Kontrolám sa nevyhnú vodiči motorových i nemotorových vozidiel. Budú na miestach, kde dochádza k nehodám prekročením rýchlosti a pod vplyvom alkoholu. Akcia potrvá až do konca mesiaca.

Polícia to robí v záujme bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky a v rámci dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky. Niet dňa, aby policajti na cestách nechytili aspoň jedného vodiča pod vplyvom alkoholu.

Dopravné nehody spôsobené alkoholom za volantom sú nielen na európskych cestách veľký problém. Po sérii tragických dopravných nehôd s vážnymi následkami začala slovenská polícia konať a na mesiac október 2022 vyhlásila špeciálnu akciu Radar. V rámci nej sa príslušníci vo zvýšenej miere zamerajú predovšetkým na kontrolu dodržiavania max. povolených rýchlostí a požitie alkoholických nápojov vodičmi pred jazdou. Pri sledovaní premávky sa polícia zároveň zameria aj na správny spôsob jazdy.

Facebook / Polícia SR, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies