Policajti sa podľa Hamrana v praxi stretávajú s mnohými občanmi, ktorí vítajú ich prítomnosť v uliciach. „Narážame však aj na úzku skupinu spoluobčanov, ktorí sa intenzívne domáhajú svojich práv, ale zabúdajú na svoje povinnosti,“ poznamenal. Deklaroval, že polícia pri udeľovaní sankcií prihliada na individuálne okolnosti a závažnosť priestupku. Pri arogancii, odmietaní či agresii je podľa Hamrana uplatnenie represívnych opatrení "namieste".
Počas uplynulých dní zaznamenala polícia najčastejšie porušenia zákazu vychádzania a zákazu otvorenia prevádzok, nenosenie rúška a porušenia lekárom stanovenej karantény. "V blokovom konaní bolo riešených 473 prípadov, napomenutím 239 prípadov, postúpených na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva 76 prípadov a v riešení je ešte 29 prípadov," priblížila polícia. Ako doplnil policajný prezident, od začiatku roka riešili policajti už takmer 70.000 protiprávnych konaní.
Šéf polície poukázal napríklad na prevádzku, ktorá nerešpektovala opatrenia ani následné sankcie vrátane najvyššej pokuty 5000 eur. Prípad preto postúpili Úradu verejného zdravotníctva SR, kde hrozí obchodníkovi pokuta až do 20.000 eur a odňatie živnosti. Pre útok na infektológa Pavla Jarčušku čelia obvineniu z výtržníctva tri osoby.
S povinným očkovaním pre kritickú infraštruktúru by Hamran nemal problém.
ma7.sk/teraz.sk
Toto ste už čítali?
Trnava bola dejiskom Dňa rešpektu a športu ako najväčšej športovo-charitatívnej akcie na Slovensku
V pondelok 23. septembra 2024 na Štadióne Antona...