Back to top

Posila do útoku: Tomáš Malec na ceste do DAC

Publikované: 22. august 2017 - 10:38
Najlepší strelec Fortuna ligy v sezóne 2013/14 sa dohodol s klubom DAC na podmienkach zmluvy na jeden rok s opciou.

Tomáš Malec (narodený 5. januára 1993) je na najlepšej ceste posilniť DAC. Dvadsaťštyriročný útočník prichádza na prestup z rakúskeho LASK Linz, s naším klubom sa dohodol na podmienkach zmluvy, ktorá znie na jeden rok s opciou na ďalšiu sezónu. Pred podpisom zmluvy ho čakajú lekárske testy.

Bez centimetra dvojmetrový stredný útočník je odchovancom trenčianskeho AS, v jeho drese si už v šestnástich rokoch zahral za dospelých. Vo Fortuna lige nazbieral 58 štartov, skóroval 16-krát. Najviac sa mu darilo v sezóne 2013/14, keď si štrnástimi gólmi vystrieľal korunu kráľa strelcov. Následne si ho vyhliadol Rosenborg Trondheim, po sezóne v Nórsku nasledovalo pôsobenie v Sigme Olomouc. Pred rokom sa stal hráčom rakúskeho LASK Linz, uplynulú sezónu strávil na hosťovaní v Lilleströme. V slovenskej, českej a nórskej najvyššej súťaži nastúpil celkovo na 116 zápasov, dosiahol v nich 29 gólov.

Urastený útočník pôsobil v mládežníckych reprezentáciách Slovenska a v januári 2017 dostal šancu aj vo výbere trénera Jána Kozáka v dvoch neoficiálnych prípravných stretnutiach áčka proti Ugande a Švédsku v Abu Dhabí.

„Od začiatku prestupového okna sme si boli vedomí, že potrebujeme posilniť post hrotového útočníka. Preto sme boli na trhu hráčmi v tomto smere veľmi aktívni. Táto téma bola v posledných dňoch ešte aktuálnejšia, keďže sme začali počítať s tým, že DAC opustí Pavol Šafranko. Tomáš je na svoj mladý vek veľmi skúsený hráč, má skúsenosti z pôsobenia vo veľmi náročnej nórskej lige. Na hrot potrebujeme typ hráča, ktorý dokáže podržať loptu aj pod tlakom a v tomto je Tomáš veľmi silný. Verím, že sa rýchlo adaptuje a želám mu veľa úspechov v našom klube,“ vyhlásil Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies