Nachádzate sa tu

Prááááázdniny!!!

Toto ste už čítali?

Publikované: 2017, júl 3 - 15:13 | Vzdelávanie
V piatok sa v našom meste uskutočnilo slávnostné ukončenie školského roka – deti sa na dva mesiace rozlúčili so svojimi školami. Letné prázdniny sa môžu začať!
Prááááázdniny!!!

V posledný deň školského roka sa rozdali vysvedčenia a deti sa vyrojili zo škôl do teplého dopoludnia.

V mene našej redakcie želáme všetkým bezoblačné letné zážitky a oddych  – a rodičom posielame názor detského psychológa Vekerdyho Tamása na letné prázdniny:

„Prázdniny znamenajú dobre, spoločne strávený čas, ktorý nám poskytuje oddych. Je starým psychologickým faktom, že po istom čase učenia sa treba mať prestávku na oddych. Preto, aby sa nadobudnuté vedomosti vedeli v mozgu dobre usadiť, toto sa deje počas spánku a oddychu, teda prázdnin. Toto je najpodstatnejšie pre dosiahnutie trvalých vedomostí a schopností ako je napríklad čítanie, písanie či šoférovanie.  Samozrejme, dieťa, s ktorým sa jeho rodičia celé leto učili, bude v septembri šikovnejšie, než dieťa, ktoré celé leto iba prázdninovalo a do septembra akoby všetko zabudlo. Ale ku koncu októbra vysvitne, že snaha bola márna.  Cez prázdniny sa učiace dieťa sa dovtedy  unaví, nechce sa mu už učiť a prázdninujúcemu dieťaťu všetko znova napadne, dokonca sa mu bude dariť aj v tom, čo pred prázdninami nevedelo.”