
Začiatkom týždňa bude teplomer ukazovať o hodne vyššie teploty, než ako býva zvykom, ale pre prechádzajúci studený front a pre silný vietor budeme dennú „teplotu“ pociťovať o niekoľko stupňov chladnejšiu. Vo štvrtok naše územie zasiahne ďalší studený front, ktorý však koncom týždňa zaregistrujeme aj na teplotných stupňoch.
Nočné teploty však stále budú pod bodom mrazu.
Oproti pravdepodobne slnečnému utorku, takmer celý týždeň bude obloha zamračená. Meteorológovia nepredpovedajú vyložene zrážkové dni, ale sneženie, snehové prehánky, dážď so snehom sa môžu objaviť takmer každý deň.
Zato vietor bude tento týždeň častým javom. Beztak nie vysoké denné teploty budú pre silný vietor pocitovo ešte nižšie.
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok v súvislosti s vetrom o rýchlosti 20-40 km/s, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť až 80-100 km, výstrahu druhého stupňa.
SHMÚ, -rovin-
Toto ste už čítali?
Trnavský kraj zážitkov posilňuje svoju pozíciu na poľskom trhu, rastie počet návštevníkov aj prenocovaní
Poľskí turisti majú záujem o cykloturistiku, lákajú ich...
Šamorínska pošta funguje v nových a modernejších priestoroch
Obyvatelia Šamorína môžu od 1. apríla 2026 využívať nové...

