Back to top

Pred pohárovým stretnutím Dukla-DAC

Publikované: 14. apríl 2021 - 7:48
O postup medzi posledných štyroch v domácej pohárovej súťaži musíme preskočiť lídra druhej ligy. Stretnutie štvrťfinále Slovnaft Cupu Banská Bystrica-DAC začína v stredu o 13.30 hod vo Zvolene.
Pred pohárovým stretnutím Dukla-DAC

Po týždni sa DAC vracia do Zvolena, kde si minulú stredu v osemfinále domácej pohárovej súťaže gólmi trojice Taiwo, Divković, Kružliak poradil s Ružomberkom 3:1. Bol to náš len druhý zápas v tomto ročníku Slovnaft Cupu, v tom úvodnom sme ešte vlani v septembri vyradili účastníka V. ligy PFK Piešťany po víťazstve 7:0 na jeho pôde (góly: Nebyla, Fábry, Andzouana, Nicolaescu, Njie, Veselovský, Mendez).

Po Piešťanoch mala nasledovať Pata, ale ako je známe, súťaž bola v októbri prerušená pre nepriaznivú pandemickú situáciu v krajine. A tak 52. ročník Slovenského pohára pokračoval až v tomto roku od osemfinále za účasti tímov 1. a 2. ligy.

Žreb štvrťfinále nás minulý štvrtok spojil s MFK Dukla Banská Bystrica,dlhoročným účastníkom našej najvyššej súťaže a aktuálnym lídrom II. ligy. Kým minulú stredu bol Zvolen neutrálnym dejiskom, tentoraz tam cestujeme z dôvodu, že Dukla hráva počas rekonštrukcie svojho štadióna domáce zápasy práve tam.

Zverenci trénera Stanislava Vargu si v osemfinále poradili s Komárnom, keď po bezgólovej remíze lepšie zvládli jedenástkový rozstrel. V 2. lige sú päť zápasov pred koncom na čele s dvojbodovým náskokom pred Liptovským Mikulášom, Skalica zaostáva o ďalšie štyri. Vojaci sú najvážnejším adeptom na priamy postup do Fortuna ligy. Jej kapitánom je bývalý útočník DAC-u Róbert Polievka.

S Duklou máme aj bohatú vzájomnú bilanciu, v najvyššej súťaži sme sa stretli 46-krát (17-12-17, skóre 58:57), v druhej lige pribudlo ďalších 8 zápasov. Narazili sme na seba aj v domácej pohárovej súťaži, naposledy na jeseň 1999.

Banská Bystrica je dvojnásobným víťazom Slovenského pohára, trofej získala v rokoch 1981 a 2005. V rokoch 1970 (historicky prvý ročník súťaže), 1984 a 1999 bola zdolaným finalistom. DAC vyhral pohár v roku 1987 (pridal aj Československý), vo finále neuspel dvakrát (1993 a 1995).

Stretnutie štvrťfinále Slovnaft Cupu MFK Dukla Banská Bystrica - DAC 1904 začína v stredu 14. apríla 2021 o 13.30 h vo Zvolene, rozhodujú Dohál - Galo, Košecký.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Semifinálové stretnutia sú na programe 27. a 28. apríla a odvety 4. a 5. mája, žreb sa uskutoční vo štvrtok 15. apríla o 11.00 hod v sídle SFZ.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zo Zvolena vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom video-prenose na futbalnet.tv. Buďte pri tom!

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies