Back to top

Pred pohárovým stretnutím Kalinovo - DAC 1904

Publikované: 13. september 2022 - 14:27
V stredu o 16.00 h nastúpi DAC v 3. kole domácej pohárovej súťaže na ihrisku treťoligového Kalinova.
Pred pohárovým stretnutím Kalinovo - DAC 1904

Po minulotýždňovom postupe cez účastníka V. ligy FK FILJO Ladomerská Vieska (4:2, góly Andzouana 2, Brunetti, Ramadan) nás už zajtra čaká ďalší súper v rámci domácej pohárovej súťaže. V 3. kole Slovnaft Cupu nastúpi DAC na ihrisku treťoligového TJ Baník Kalinovo.

Na zápas sa pripravujeme s plnou vážnosťou a koncentráciou, naším cieľom je podať v ňom maximálny výkon a postúpiť. Bude to náš dvadsiaty súťažný duel za veľmi krátke obdobie a posledný pred pauzou, ktorá je pred nami. Potrebujeme vyžmýkať všetky sily z mužstva, aby sme postúpili po dominantnom výkone a výsledku. Následne sa hráči rozídu do reprezentácií a po reprezentačnej prestávke chceme vyslať jasný signál, že sme pripravenejší a napredujeme,“ povedal tréner Adrian Guľa, ktorý ozrejmil aj situáciu ohľadom zdravotného stavu kádra. „Otázny je Dominik Veselovský, ktorý po Skalici nebol stopercentne fit. Blízko návratu sú Spyros Risvanis aj Norbi Balogh. Uvidíme v priebehu najbližších hodín.“ Okrem spomenutých sú dlhšiu dobu zranení aj Dominik Kružliak, Andrija Balić a Eric Davis.

Zajtrajší súper žlto-modrých pôsobí po reorganizácii súťaží vo východnej skupine jednej z dvoch tretích líg. Tam im po šiestich kolách patrí 14. priečka v 16-člennom pelotóne. Na konte majú 4 remízy a 2 prehry, pri skóre 4:6.

Trénerom mužstva je iba 34-ročný Matej Čobik Ferčik, ktorý v predošlých dvoch sezónach pracoval v druhej lige. V Trebišove aj Bardejove pôsobil ako asistent, pričom na jar viedol Bardejovčanov v dvoch zápasoch ako poverený tréner. V lete prešiel k áčku Podbrezovej a následne ho poverili vedením Kalinova, ktorá funguje ako farma železiarov.

Kalinovo v úvodných dvoch pohárových kolách vyhralo vonku. Najskôr zvíťazilo 2:1 na ihrisku Iskry Hnúšťa (VI. liga), potom si poradilo aj s piatoligovou Banskou Štiavnicou (3:1).

V mužstve z obce s 2500 obyvateľmi, ležiacom medzi Lučencom a Poltárom, pôsobí dvojica hráčov s druholigovými skúsenosťami. Tomáš Filipiak ich zbieral v drese ružomberského béčka, Petržalky, Bardejova a Trebišova, kým Ľuboš Uhlár prišiel do Kalinova pred mesiacom z juniorky Slovana Bratislava.

Stretnutie 3. kola Slovnaft Cupu TJ Baník Kalinovo - DAC 1904 začína v stredu 14. septembra 2022 o 16.00 h, rozhodujú Kišš - Halíček, Hrenák.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom prenose na internetovej stránke televízie JOJ ŠPORT.

Žreb 4. kola, do ktorého zasiahne 32 víťazov 3. kola, je na programe 3. októbra. Oficiálny hrací čas 4. kola je streda 19. októbra; tu už neplatí územné rozdelenie východ - západ a mužstvá Fortuna ligy budú nasadené.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu a pol pred zápasom, t.j. o 14.30 h. Priamo pri štadióne budú sprístupnené dve parkoviská, respektíve po naplnení ich kapacity bude možné vozidlá odstaviť v priľahlých uliciach. Prosíme vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov.

Vstupné na stretnutie: cena vstupeniek do hosťujúceho sektora je 5 eur, pre ženy a deti je vstup voľný. Predaj bude prebiehať priamo pri vstupe na štadión.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies