Back to top

Pred pohárovým stretnutím Piešťany-DAC

Publikované: 29. september 2020 - 13:55
V stredu o 15.00 h vstúpi DAC do domácej pohárovej sezóny 2020/21 na ihrisku účastníka V. ligy PFK Piešťany.
Pred pohárovým stretnutím Piešťany-DAC

Sezóna 2020/21 prináša 52. ročník domácej pohárovej súťaže a v poradí siedmy (od 2014/15), v ktorom sú zapojené aj mužstvá z regionálnych súťaží. Celkovo sa do súťaže prihlásilo 229 klubov, tímy I. a II. ligy začínajú v 2. kole. 

DAC pre nahustený program v úvode jesene vstúpi do bojov o Slovenský pohár - Slovnaft Cup až zajtra, a to na pôde PFK Piešťany, účastníka V. ligy Západoslovenského futbalového zväzu, skupina Západ.

Náš zajtrajší súper je po siedmych odohraných zápasoch na druhej priečke osemčlennej tabuľky, keď má o zápas a štyri body menej ako líder z Hornej Krupej. Práve na jej ihrisku odohral svoj nateraz posledný duel, v ktorom remizoval 1:1.

Futbal v 28-tisícovom meste zažil kedysi aj lepšie časy, žlto-modrí okúsili dokonca druhú najvyššiu súťaž. V nej v dvoch zápasoch narazili aj na DAC. Stalo sa tak v sezóne 1998/99 a kým v kúpeľnom meste sa zrodila remíza 2:2, doma sme ich porazili 4:1.

V domácej pohárovej súťaži sme sa naposledy stretli v septembri 1999, kedy DAC v rámci úvodného kola zvíťazil gólom Miroslava Nemca na súperovej pôde 1:0.

Stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu PFK Piešťany - DAC 1904 začína v stredu 30. septembra 2020 o 15.00 h, rozhodujú Dohál - Vorel, Jánošík.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Piešťan vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom video-prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli. Buďte pri tom!

Postupujúceho zo zajtrajšieho zápasu sa v 3. kole čaká FC Pata (IV. Liga), hrať sa bude u súpera. Žreb 4. kola je na programe vo štvrtok 1. októbra o 11.00 hod.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu pred zápasom, t.j. o 14.00 h. Pre fanúšikov DAC-u bude vyčlenený samostatný hosťujúci sektor, v ktorom po zohľadnený aktuálnych obmedzení bude pre nich k dispozícií 100 miest. Parkovanie je možné v okolí štadióna.

Vstupné na stretnutie: jednotná cena vstupeniek do hosťujúceho sektora je 3 eur. Ich predaj bude prebiehať priamo pri vstupe na štadión.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies