Pred pohárovým stretnutím Ružomberok-DAC

Publikované: 24. jún 2020 - 10:10
Po remíze 1:1 v MOL Aréne sa o druhom finalistovi pohára rozhodne v odvete na Liptove. Stretnutie Ružomberok-DAC začína v stredu o 18.00 hod.

Domáca pohárová súťaž Slovnaft Cup sa dostáva do cieľovej rovinky. Dnes sa v Zlatých Moravciach hrá odveta medzi domácim ViOnom a bratislavským Slovanom, kde je aj vzhľadom na domáce víťazstvo 4:1 top favoritom čerstvý majster. Druhého finalistu spoznáme zajtra na Liptove.

V úvodnom súboji, hranom minulú stredu v MOL Aréne, sa DAC dostal do vedenia už v 10. minúte po krásnej individuálnej akcii Andrása Schäfera, potom sme trikrát nastrelili konštrukciu hosťujúcej bránky a za tieto i ďalšie nepremenené príležitosti prišiel trest v 85. minúte, kedy striedajúci Brenkus vyrovnal na konečných 1:1.

Tento výsledok kladie pred náš tím úlohu v odvete skórovať minimálne raz. Po nedeľnom víťazstve v Trnave 2:0, ktorá nás definitívne posunula do pohárovej Európy, vládne v mužstve dobrá nálada. „Pokiaľ dokážeme zahrať ako proti Trnave, tak som presvedčený, že uspejeme a minimálne ten jeden gól určite dáme,“ povedal Andrej Fábry a vzápätí pridal aj recept na prekonanie ružomberskej steny. „Súper má veľmi dobre organizovanú defenzívu. Musíme byť trpezliví, veľa držať loptu a unaviť jeho hráčov. Potom sa nám určite podarí vytvoriť si šance a verím, že ich budeme aj premieňať.“

Tréner Bernd Storck naplánoval dnešný tréning na popoludnie a po ňom mužstvo odcestovalo na sever Slovenska, kde sa bude chystať na zajtrajší dôležitý duel. Ten môže poslať DAC do celkovo štvrtého pohárového finále, prvého po 25 rokoch. Doteraz sme o trofej hrali v sezónach 1986/87, 1992/93 a 1994/95.

V prípade, ak by aj zajtrajší zápas skončil po 90 minútach remízou 1:1, nepredlžuje sa a rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Odvetné stretnutie semifinále Slovnaft Cupu MFK Ružomberok - FC DAC 1904 začína zajtra o 18.00 hod, rozhodujú Smolák - Hrčka, Hancko. Zápas odvysiela naživo RTVS aj Futnalnet.tv.

Slovnaft Cup - program semifinále:
Prvé zápasy: 16.06.2020, 18.00: Slovan-Zlaté Moravce (4:1), 17.06.2020, 18.00: DAC-Ružomberok (1:1)
Odvety: 23.06.2020, 18.00: Zlaté Moravce-Slovan, 24.06.2020, 18.00: Ružomberok-DAC

Finále je na programe 8. júla 2020, hrať sa bude v Bratislave na Tehelnom poli.

zdroj: dac1904.sk