Back to top

Pred pohárovým stretnutím Ružomberok-DAC

Publikované: 7. apríl 2021 - 12:36
Dnes nás čaká druhý pohárový súboj v sezóne a pôjde v ňom už o postup medzi osmičku najlepších. Stretnutie osemfinále Slovnaft Cupu Ružomberok-DAC začína o 16.00 hod vo Zvolene.
Pred pohárovým stretnutím Ružomberok-DAC

DAC má v rámci 52. ročníka domácej pohárovej súťaže za sebou len úvodný súboj, v 2. kole si poradil s účastníkom V. ligy PFK Piešťany na jeho pôde 7:0. V ďalšom kole mal nastúpiť v Pate, lenže Slovnaft Cup bol v októbri prerušený pre nepriaznivú pandemickú situáciu v krajine.

Až pred necelým mesiacom sa zrodilo rozhodnutie o tom, že súťaž bude pokračovať piatym, osemfinálovým kolom a aj to len za účasti tímov z 1. a 2. ligy. Práve tie sú jediné v tréningovom a zápasovom režime, nižšie súťaže majú už dlhé mesiace pauzu.

Žreb osemfinále nám za súpera pridelil MFK Ružomberok a hrať sa bude na neutrálnom ihrisku vo Zvolene. Ako domáci tím sú vedení Liptáci.

Zverenci trénera Ján Haspru sa po základnej časti dostali do skupiny o záchranu, čo sa Ruži stalo prvýkrát od zavedenia aktuálneho modelu Fortuna ligy. Po 25 zápasoch im patrí 9. priečka, keď na lídra skupiny zo Serede strácajú 2 body a rovnaký náskok majú pred poslednou Senicou. Na jar získali z 21 možných len 4 body a po rokoch, keď sa uchádzali o miestenku do Európy, sa teraz zrejme nevyhnú náročným bojom o záchranu. Práve Slovnaft Cup im núka najschodnejšiu cestu na medzinárodnú scénu.

Na rozdiel od nás Ružomberčania v aktuálnom pohárovom ročníku absolvovali už dve kolá: v Lipanoch vyhrali 4:0, na pôde Prešova uspeli v pomere 4:1.

V ligovej sezóne sme na jeseň najskôr v pamätnom súboji vyhrali doma 3:2, na Liptove sa zrodila remíza 1:1. Máme aj čerstvú pohárovú skúsenosť, keď v predošlej sezóne nás v semifinále Slovnaft Cupu Ružomberok zastavil po remíze 1:1 v MOL Aréne a domácom víťazstve 3:0.

Tréner Bernd Storck bude skladať zostavu bez trojice maďarských legionárov Vidu, Schäfera a Kalmára. Hoci návrat prvých dvoch menovaných sa už blíži. „Pozeral som zápas v Žiline, mužstvo podalo dobrý výkon a zaslúžilo by si víťazstvo. Každý išiel naplno a ako kapitán som bol hrdý na svoj tím. Verím, že hráči sú pripravení vybojovať postup do ďalšieho pohárového kola. Pre mňa je veľmi náročné sledovať zápasy zvonka, bez možnosti pomôcť spoluhráčom na ihrisku. Verím však mužstvu a som presvedčený, že má silu dosiahnuť veľké úspechy,“ poslal kapitán mužstva Zsolt Kalmár spoluhráčom povzbudivé slová.

Stretnutie 5. kola Slovnaft Cupu MFK Ružomberok - DAC 1904 začína v stredu 7. apríla 2021 o 16.00 h, rozhodujú Marhefka - Hancko, Ferenc.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu. Štvrťfinálové kolo je na programe už v strede budúceho týždňa, žreb sa uskutoční v piatok 9. apríla.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra zo Zvolena vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Stretnutie si môžete pozrieť aj v živom video-prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile. Buďte pri tom!

dac1904.sk

Toto ste už čítali?