Back to top

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Soroksár

Publikované: 14. január 2023 - 10:37
DAC si v sobotu o 12.00 h v prvom zápase zimnej prípravy zmeria sily s 9. tímom maďarskej druhej ligy. Hrá sa v MOL Akadémii.
Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Soroksár

MOL Akadémia bude zajtra napoludnie dejiskom nášho prvého zápasu v rámci tohtoročnej zimnej prípravy. Súperom žlto-modrých bude Soroksár SC, po jeseni 9. tím druhej najvyššej súťaže v Maďarsku. Všetky dôležité informácie o našich hosťoch si môžete prečítať tu.

Naše mužstvo je v tréningu od minulého štvrtka 5. januára a väčšinu aktuálneho týždňa hráči absolvovali denne po dva tréningy. „Tešíme sa na prvý zápas v novom roku. Narazíme v ňom na solídneho súpera, farmu Ferencvárosu, čiže očakávam dobrú intenzitu. Verím, že prenesieme na trávnik to, čo sme sa počas tohto mikrocyklu snažili dostať do chlapcov. Samozrejme, chceme vidieť aj veci, ktoré už poznáme, aj keď treba brzdiť očakávania. Tieto zápasy totiž slúžia aj na to, aby sme videli hráčov, ktorých sme si stiahli zo Šamorína, alebo ktorí mali menšiu minutáž. Nie všetci hráči teda zajtra nastúpia. Rozhodujeme sa aj podľa fyzických údajov, čo chalani zvládli v tomto týždni. Zámer je rotovať hráčov, je možné, že sa objavia dve rôzne zostavy po 45 minút, s prípadnými menšími obmenami. Niektorí hráči budú miesto zápasu pokračovať v tréningovom procese, nielen Moumou a Andzouana, ktorí v posledných dňoch pracovali individuálne, pod dohľadom fyzioterapeutov,“ povedal tréner Adrian Guľa a pokračoval: „V priebehu tohto týždňa sme absolvovali deväť tréningových jednotiek, plus zajtrajší zápas. To je veľmi slušná porcia záťaže, nielen z pohľadu objemu, ale aj intenzity. Sme zvedaví na reakciu hráčov, verím, že budú dostatočne čerství a vyžmýkajú sa, pretože zápas je vždy vrcholom snaženia a mal by byť obrazom toho, ako a čo trénujeme a akým spôsobom sa chceme prezentovať. Teším sa, že chlapcov uvidím opäť v zápasových dresoch a že nám tento súboj niečo prinesie. Fakt, že dávame šancu širšiemu kádru, je prirodzený, ale neberieme tieto zápasy na ľahkú váhu. Berieme ich s plnou vážnosťou, chceme, aby ich hráči zvládli nielen fyzicky, ale zároveň sa aj posúvali v technicko-taktických aspektoch. Výstupy nám zase poslúžia na to, aby sme prípadné nedostatky, ktoré sa určite objavia, mohli v ďalších týždňoch odstraňovať a aby sme komplexne boli čo najlepšie pripravení.“

Prípravné stretnutie DAC 1904 - Soroksár SC má výkop v sobotu 14. januára 2023 o 12.00 h, rozhodujú Smolák - Pozor, Štofik.

Informácie pre fanúšikov

Zápas sa uskutoční v MOL Akadémii na umelom ihrisku č. 2 s tribúnou, vstup je voľný.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili vyznačené parkovisko bývalého cukrovaru na Viedenskej ceste, prípadne státie pozdĺž Viedenskej cesty - sledujte pokyny usporiadateľov.

Vstup do areálu je možný cez rampu pri hlavnom vchode, otvárame 30 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 11.30 h.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile DAC-u.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies