Back to top

Pred prípravným stretnutím FK TSC Bačka Topola - DAC 1904

Publikované: 9. september 2023 - 13:16
Septembrovú reprezentačnú prestávku nám vyplní prípravné stretnutie na štadióne lídra srbskej ligy a účastníka skupinovej fázy Európskej ligy. Hrá sa v sobotu o 18.00 h.
Pred prípravným stretnutím FK TSC Bačka Topola - DAC 1904

Bez šestice reprezentantov i niekoľkých absentujúcich hráčov vyrazila dnes poobede výprava DAC-u do Srbska. Zajtra podvečer náš tím odohrá prípravné stretnutie v Bačke Topola proti miestnemu prvoligistovi. Tamojší FK TSC oslavuje 110 rokov svojho založenia a žlto-modrí prichádzajú domácim zablahoželať a odohrať duel, ktorý je súčasťou osláv tohto jubilea. Hneď po záverečnom hvizde sa vedľa štadióna uskutoční koncert známej maďarskej skupiny Nox.

Mužstvo z 12-tisícového mestečka na severe Vojvodiny zažíva výborný rok. Na jar získal historické striebro v srbskej najvyššej súťaži, momentálne je jej lídrom a navyše ho čaká účinkovanie v skupinovej fáze Európskej ligy. Viac informácií o našom súperovi si môžete prečítať tu.

„Niet pochýb, že nás čaká veľmi kvalitný súper. Privítali sme príležitosť odohrať tento zápas, ktorý bude mať atribúty súťažného, pretože tam bude veľa ľudí a má aj spoločenský podtón. Na druhej strane, je pre nás škoda, že nemôžeme nastúpiť v plnej sile. Šiesti hráči sú vo svojich reprezentáciách, Ramadan s Veselovským nešli na zraz pre zranenie a podľa pravidla nemôžu zajtra hrať za klub. Popović zostáva trénovať doma, pretože po príchode do DAC-u sa dostal do kolobehu, navyše chceme vidieť v akcii Petráša. Brunetti je naďalej zranený, otázny je aj štart Pinta. Máme štyroch nových hráčov, bohužiaľ, nie všetkých môžeme okamžite využiť,“ prezradil tréner Adrian Guľa a následne doložil: „Romero kvôli vízam nemôže vycestovať, kým Redzica a Barišića nepustí do hry zranenie. Redzic absolvoval operačný zákrok ešte v Budapešti. Samozrejme, vedeli sme o tom, ale mali sme vážny záujem o neho. Vieme, že nebude k dispozícii okamžite, ale je veľký predpoklad, že do dvoch-troch týždňoch nám bude schopný pomôcť. Barišić s nami trénuje, ale len izolovane, pretože nemôže ísť do plnej záťaže. Menší zdravotný problém si priniesol z predošlého klubu, čo trošku brzdí jeho integráciu. Chalanov sme brali s tým, že sme o ich problémoch vedeli, ale prišli na dlhú dobu, takže nám neskôr určite pomôžu. Túžili sme po novej energii v mužstve, veríme, že aj týmto dostaneme potrebnú „šťavu“, aby sme boli čo najskôr na víťaznej vlne. Pozitívom je návrat Urblíka a verím, že aspoň na chvíľku budeme môcť využiť Gourého, aby sa zžil s novými spoluhráčmi.“

 

V kádri je aj štvorica mladíkov z našej devätnástky. „Dvere sa otvárajú aj pre hráčov z akadémie, čo je takisto veľmi podstatný krok z dlhodobého hľadiska. Hráči, ktorí nie sú v mládežníckej reprezentácii, majú teraz reálnu možnosť hrať kvalitný zápas s účastníkom skupinovej fázy európskeho pohára. Jeden z nich je Jakub Zemko, ktorý s nami trénuje už dlhšie, a tiež Adrián Urban, Botond Angyal a Šimon Oros. Uvidíme, v akom časovom úseku nastúpia, ale pre nich je dobré, že sú v tréningovom procese s prvým mužstvom. Priestor dáme aj hráčom, ktorí mali menšie vyťaženie. Je možné, že skúsime aj iné rozostavenie, ale musíme byť veľmi flexibilní, lebo príchody hráčov sa udiali len včera, po dnešnom predzápasovom tréningu už cestujeme do Srbska. Chalani s menšími zdravotnými problémami ostanú doma a aj cez víkend budú v tréningovom procese, aby sme boli čo najsilnejšie pripravení v ďalšom súťažnom mikrocykle,“ uviedol Adrian Guľa.

Prípravné stretnutie FK TSC Bačka Topola - DAC 1904 má výkop v sobotu 9.9.2023 o 18.00 h na štadióne TSC Aréna. Vstup na východnú, severnú a južnú tribúnu je zdarma, voľné vstupenky si môžete prevziať v pokladniach štadióna. Brány otvárajú dve hodiny pred výkopom.

Priamy prenos môžete sledovať na oficiálnom YouTube kanáli domáceho tímu.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: DAC
Cookies